E-busy od VDL premiérově v Itálii
Dva autobusy Citea SLF-120 Electric jezdí na milánském letišti Malpensa. Foto Arriva Italia
Dva elektrické autobusy s nabíjením pantografem od VDL Bus & Coach na letiště Malpensa blízko Milána jsou prvními v Itálii od nizozemského výrobce.

Úterý, 25. května 2021,rebus
Projekt spolupráce společnosti SEA a dopravci Arriva Italia, Air Pullman a Autolinee Varesine oznámily začátkem roku 2020, jen pár týdnů před vypuknutím pandemie v Itálii. Dva autobusy Citea SLF-120 Electric vyjely na konci minulého týdne.

Green Airport Bus pro přepravu cestujících mezi terminálem 1 a terminálem 2 a do Cargo City na letišti v Malpesa nedaleko Milána zajišťuje SEA od 5 hodin ráno do půlnoci s odjezdy každých 20 minut.

Kromě toho, že jde o první projekt elektrické mobility VDL Bus & Coach v Itálii, patří také mezi první celonárodní systém s rychlým nabíjením v režimu Opportunity Charging Bottom-up, prostřednictvím pantografu na vozidle.

Oba autobusy jsou vybaveny baterií s výkonem 85 kWh. Pro rychlé nabíjení byla na parkovišti P6 Smart terminus instalována rychlonabíjecí stanice s výkonem 300 kW a noční nabíjecí stanice pro dva autobusy současně výkonem 30 kW nebo jeden autobus výkonem 60 kW, nabíjecí stanice dodal nizozemský Heliox.

Elektrické autobusy ušetří až 300 tun emisí CO2 ročně. Arriva Italia je po obnovení provozu na druhém nejvytíženějším letišti v Itálii v plné kapacitě připravena zavést další ekologická vozidla. V plánu je také přechod autobusového spojení letiště s velkými městy na plyn a vodík.

Zpět