Praha s novými dopravními stavbami dostane jednotný orientační systém
Hlavní město připravilo modernizaci orientačního systému v pražských ulicích. Cestující přehledně provede od nástupiště v metru, přes vestibuly do stanic vlaků a zastávek autobusů a tramvají.
Pondělí, 22. února 2021,rebus
Od neděle 7. března se podstatně změní doprava v jednom z krajů
Nové autobusy, nové infopanely, nové odbavení, za dva týdny se cestující dočkají zkvalitnění autobusové dopravy v Královéhradeckém kraji.
Pondělí, 22. února 2021,rebus
Začíná Suchej únor, přidáte se?
Vzhledem k pandemii koronaviru v Česku prý roste počet alkoholiků. V únoru probíhá kampaň, která pomáhá veřejnosti prověřit její vztah právě k alkoholu. Podpoří jí opět Sdružení dopravních podniků.
Pondělí, 01. února 2021,rebus
V Plzeňském kraji budou některé autobusové spoje jen na zavolání
Od 31. ledna si některé spoje mimo špičku objednáte po telefonu, na webu nebo u řidiče. V jízdních řádech i IDOS budou takové spoje označeny symbolem telefonu.
Úterý, 26. ledna 2021,rebus
O víkendu budou posíleny autobusové linky do Bedřichova
Uplynulý víkend nalákal do Jizerských hor davy turistů i sportovců a doprava v Jizerských horách kolabovala. Pokud do Bedřichova zamíříte, využijte autobusy z Liberce.
Pátek, 15. ledna 2021,rebus
K bílým stopám na Moravě, Šumavě, Krušných horách nebo Krkonoších se přibližte autobusy Arrivy
Zimní počasí a čerstvý sníh lákají turisty a běžkaře na hory. Doporučujeme využít veřejnou dopravu - běžné linky i speciální skibusy.
Pátek, 15. ledna 2021,rebus
ČSAD POLKOST vyjede o vánočních svátcích s hybridním autobusem MAN
MAN Lion's City 12C Efficient Hybrid vyzkouší jako první dopravce v PID na lince 100382 z Prahy do Sázavy na večerních spojích.
Čtvrtek, 24. prosince 2020,rebus
Opatov je 45. bezbariérovou stanicí pražského metra a první s LED osvětlením
Stanice Opatov fungovala 40 let bez zásadnějších rekonstrukcí či oprav, většinou ještě s původními technologiemi. Po roce stavebních úprav je zmodernizovaná a pokrytá sítí LTE a 5G.
Středa, 16. prosince 2020,rebus
FlixBus přes Vánoce přidá spojení
Na vnitrostátních linkách pojede o polovinu více spojů. Dopravce obnoví i některé mezinárodní spoje, například do Norimberku, Berlína, Drážďan, Mnichova, Krakova nebo do Paříže.
Úterý, 08. prosince 2020,rebus
Berounsko a Hořovicko se od 13. prosince zapojí do PID
Téměř padesát linek bude zrušeno, nových 23 zavedeno, osm změněno a všechny budou provázány tak, aby došlo k efektivnější dopravní obslužnosti.
Pondělí, 30. listopadu 2020,rebus
Rošero P
IDOS