Flotily dopravců Kärntner Linien v jižním Rakousku mění design
Jednotný vzhled prostředků veřejné dopravy v Korutanech má přispět k atraktivní veřejné dopravě a být jedním z důvodů, proč se lidé vrátí do vlaků a autobusů.
Čtvrtek, 13. května 2021,rebus
Nová podoba Florence je v rukou věhlasných architektů
Mezinárodní soutěže Florenc 21 se zúčastní 5 studií, včetně českých UNIT architekti a studio A69. Porota vybírala z 57 přihlášených mezinárodních týmů.
Úterý, 11. května 2021,rebus
Nový dopravní terminál ve Frýdlantě nad Ostravicí
V Moravskoslezském kraji je otevřen letos druhý zrekonstuovaný terminál. Po Havířově využívají cestující nově upravený prostor mezi vlakovým a autobusovým nádražím ve Frýdlantě.
Pátek, 07. května 2021,rebus
Transdev Morava bude provozovat MHD v Nitře
Od 1. ledna 2022 po dobu nejméně deseti let bude zajišťovat městskou dopravu v Nitře společnost Transdev Morava. Město očekává výrazné zlepšení kvality. 
Čtvrtek, 06. května 2021,rebus
Obce přispějí na provoz dálkové linky vedoucí přes tři kraje
Dopravce UNITED BUSES získal finanční podporu na provoz linky Dačice - Moravské Budějovice - Brno od mikroregionů. Z důvodu ztrátového provozu by jinak zanikla.
Pondělí, 03. května 2021,rebus
Na linku Brno - Jedovnice vyjel na Prvního máje nový dopravce i autobusy
Společnost BDS-BUS dnes poprvé vypravila své nové autobusy do provozu v nově vysoutěžené oblasti v Jihomoravském kraji. Kromě "skupiny 12" uspěla ještě v dalších 7 oblastech.
Sobota, 01. května 2021,rebus
O víkendu se rozjedou další turistické spoje
Prvním květnem zahájí sezónu autobusy v lokalitách středních Čech, Máchova kraje nebo Českého ráje. Sníh na horských cyklostezkách termín posunul na konec května.
Pátek, 30. dubna 2021,rebus
Do Jihomoravského kraje zamíří také nové autobusy SOR
ČSAD Hodonín a BDS-BUS pořídily pro jižní Moravu celkem čtyřicet nových autobusů od SOR. Všechny nové autobusy v IDS JMK budou vybaveny odbavovacím zařízením Herman systems a infopanely BUSTEC.
Čtvrtek, 29. dubna 2021,rebus
Květnové svátky ve Zlíně a Otrokovicích budou opět s historickými vozy
Na běžných linkách vyjedou trolejbusy Škoda 9 Tr a Škoda 14 Tr a autobusy Škoda 706 RTO s vlečkou Karosa B 40 a Karosa ŠM 11.
Čtvrtek, 29. dubna 2021,rebus
Od začátka dubna jsou v provozu některé cyklobusy
Turistické linky jsou součástí krajských IDS a další spojení do turisticky atraktivních míst provozují dopravci jako komerční linky. Od začátku dubna se už na řadu míst s kolem dopravíme.
Neděle, 25. dubna 2021,rebus
Rošero P
IDOS