Svaz průmyslu a dopravy představil recepty na obnovení ekonomiky
Zástupci největšího zaměstnavatelského svazu připomněli vládě deset hlavních oblastí pro maximální podporu a obnovu dlouhodobého růstu po koronavirové krizi.
Úterý, 06. října 2020,rebus
Ze Správní rady Sdružení dopravních podniků
9. a 10. září proběhlo v Olomouci rozšířené jednání Správní rady SDP ČR. Jedním z témat byly dekarbonizace veřejné dopravy a dotační podpora pro nákup trolejbusů.
Pondělí, 14. září 2020,rebus
Den plynové mobility: emise škodlivin v dopravě snížíme jen s podporou ze strany státu
Hlavní hráči představili nové technologie a strategie pro rozvoj CNG, LNG a biometanu v ČR. Zemní plyn je nejdostupnějším řešením, jak splnit klimatické cíle.
Čtvrtek, 03. září 2020,rebus
Česko získalo významnou pozici v UITP, celosvětové organizaci podporující veřejnou dopravu a udržitelnou mobilitu
Trolejbusovou komisi -Trolleybus Committee - nově vede Jiří Kohout z Plzeňských městských dopravních podniků: "MHD umíme na vysoké úrovni, ale máme se pořád co učit".
Pondělí, 27. července 2020,rebus
ADSSF: Protokol z jednání Valné hromady
Druhé letošní setkání členů Asociace dopravních firem Čech, Moravy a Slezska proběhlo ve dnech 16. – 17. června v Beskydském hotelu RELAX v Rožnově pod Radhoštěm.
Pátek, 10. července 2020,rebus
ADSSS: Zápis z členské schůze 11. a 12. června 2020
Tradičního dvoudenního jednání Asociace Středočeských dopravců se zástupci Ministerstva dopravy, Středočeského kraje, IDSK, ROPID a Magistrátu hl.m. Prahy se zúčastnili výrobci IVECO BUS, Dekstra Bus a Bustec.
Čtvrtek, 09. července 2020,rebus
SDP: Dopravní podniky v Česku se v důsledku pandemie potýkají s miliardovými ztrátami
Dopravní podniky napříč republikou v důsledku koronavirové pandemie přišly o cestující, a tak i o výnosy z tržeb. Všech 21 podniků začleněných do SDP eviduje ztrátu 1,1 miliardy korun.
Středa, 10. června 2020,rebus
Pozvánka: Valná hromada ADSSF
Jednání členů Asociace dopravních, spedičních a servisních firem proběhne 16. a 17. června za účasti hostů z Ministerstva dopravy a Ministerstva práce a sociálních věcí.
Středa, 03. června 2020,rebus
Pozvánka: Členská schůze Asociace středočeských dopravců
Dvoudenní jednání ADSSS o dopravní obslužnosti Středočeského kraje a Prahy proběhne 11. a 12. června za účasti objednatelů dopravy a zástupců Ministerstva dopravy.
Čtvrtek, 28. května 2020,rebus
Městské dopravní podniky žádájí o finanční podporu Evropskou unii
Sdružení dopravních podniků se připojilo k více než 80 regionálním dopravním podnikům a měst a podepsalo společnou žádost o finanční podporu z plánu obnovy EU.
Pondělí, 18. května 2020,rebus
SDP ČR
ADSSS
Česmad