Na návštěvě ve Strašicích.
Ve spolupráci obce Strašice a plzeňského Škoda - Bus klubu vzniká na Rokycansku Regionální muzeum dopravy.
Pondělí, 25. srpna 2008, dabra
Na obec Strašice se obrátil plzeňský Škoda - Bus klub při hledání nových prostor pro svoje vozidla. Do této situace se plzeňští nadšenci dostali kvůli jinak celkem sympatickému projektu science centra Techmania, které vzniká v prostorách depozitáře muzea Škoda v historické budově v areálu Škodovky. Ze zvnějšku nepochopitelných důvodů pro vozidla se značkou Škoda není v projektu místo, i když by expozice trolejbusů a autobusů mohla atraktivitu projektu posílit.

Jak sdělil místostarosta Strašic František Nerad, obec Strašice nabídla Škoda Bus klubu společný projekt, kde se obec bude podílet nemovitostí v areálu bývalých kasáren a Škoda - Bus klub vybavením expozice muzea.

Expozice historických vozidel a komponent se vztahem k veřejné dopravě by se měla stát součástí Centra poznávání a zážitkové turistiky: Expozici vojenské historie obce, která sahá do doby prezidenta T.G. Masaryka doplní možnost pobytu v původním dřevěném objektu a právě vznikající muzeum. Pro to je již připravován technologický projekt.

Objekt podobný halám muzea v Lešanech již prohlédl i díky členům Škoda - Bus klubu. Zatím jsme zastihli v hale např. dva trolejbusy 14 a 15 Tr a autobus Ikarus, který je zde zapůjčen a bude doplněn dalšími. Spolu s vozidly Škoda - Bus klubu zde bude umístěno okolo 20 vozidel. Z komponent vozidel veřejné dopravy a mobiliáře jsme zaznamenali vlastnoručně zachráněné části původní "Pionýrské železnice" v Plzni.

Na příští rok se plánují jednorázové akce, při kterých by se objekt otevřel veřejnosti. Samozřejmě je možno se individuelně na návštěvě domluvit i se Škoda - Bus klubem.

Kromě fotografií z objektu si můžete prohlédnout i záběry z přetahu trolejbusů do Strašic.
Do původního depozitáře v areálu plzeňské Škodovky se můžete podívat:

ŠKODA - BUS klub Plzeň: Škoda 706 RTO ve speciální úpravě pojízdné transfuzní stanice.

Van de Graafův generátor v roli základního kamene při oficiálním startu plzeňského "science centra" Techmania.

Na návštěvě v Muzeu Škoda a v depozitáři.

Některá vozidla Škoda - Bus klubu jsou zatím v pravé části objektu ve Škodovce.