První trolejbusy Solaris s výzbrojí od Škodovky v St. Etienne
Do francouzského města St. Etienne dorazilo na přelomu roku prvních pět nových trolejbusů, na jejichž výrobě se významně podílela plzeňská Škoda Electric.
Pátek, 17. ledna 2020, rebus
Dopravní podnik v St. Etienne postupně získá od Solaris Bus & Coach celkem 22 nových moderních vozidel s kompletní elektrovýzbrojí z plzeňské společnosti. Škodovka také zajistila finální montáž a odzkoušení vozidel v Plzni. První vozidla začne nasazovat do provozu zhruba v polovině února 2020.

„Jedná se o moderní dvanáctimetrové trolejbusy v nové karosérii Solaris. Vozy budou plně klimatizované, vybavené kamerovým systémem a inovovaným systémem osvětlení interiéru. Vozidla jsou také vybavena bateriemi, díky kterým mohou sloužit i v místech bez trolejového vedení. Baterie se následně zpětně dobíjejí během jízdy na troleji,“ říká obchodní manažer Škody Electric Pavel Kuch. Trolejbusy budou jezdit na bateriový pohon nejčastěji úseky v délce zhruba 10 kilometrů, s tím, že vozy ve výjimečných případech dojedou až 20 kilometrů. Každý vůz uveze 94 cestujících, z toho 22 sedících.

První část flotily dorazila do Francie koncem roku 2019. Další dodávky proběhnou během let 2020 až 2022. V současnosti jsou ve Francii pouze čtyři města s trolejbusou dopravou – Lyon, Nancy, Limoges a Saint-Étienne. Návrat ekologických vozidel v příštích letech plánují i další francouzská města.

Dodávka pro St. Etienne je jedním z trolejbusových projektů Škody na trzích západní Evropy. „Úspěchy Škodovky odráží vysokou spokojenost zákazníků s kvalitou a spolehlivostí dodávek,” říká Pavel Kuch.  Škoda se například podílí na zakázkách pro francouzské Limoges, italské Cagliari, španělský Castellon, nebo maďarský Szeged a Budapešť.

Škoda Electric


Volvo electric