Za zimními radovánkami na hory veřejnou dopravou
Ilustrační foto Lipno.info
Další
I když zima přišla i do nížin, lákavější je vyrazit na zdravotní procházku nebo na běžky za horským vzduchem. Místo starostí s parkováním nasedněte do autobusu.
Pátek, 08. ledna 2021, rebus
Letošní zimní sezónu také ovlivnila epidemie, je zakázán provoz vleků a i ostatní služby fungují jen omezeně. Dá se však vyrazit na běžky, sáňky nebo jiný kluzný stroj.

I letos je posílena veřejná doprava v Libereckém kraji. Pro milovníky běžkování jsou o víkendu dostupné veřejnou dopravou Jizerské hory. Na Jizerskou magistrálu se dostanete autobusem z Liberce a Jablonce nad Nisou do Bedřichova a vybranými spoji i Hrabětic. Oblíbená Smědava je dostupná kombinací vlakového spojení z Liberce s přestupem na návazný autobus nebo kombinací dojezdu autem do Hejnic a následně autobusu. Více informací na stránkách IDOL.V Jihočeském kraji turistické zimní linky propojující větší města s Lipnem, Zadovem a Kvildou. Systém je složen ze stávajících linek v závazku veřejné služby a z nově zavedené linky Jindřichův Hradec - Třeboň - Trhové Sviny - Kaplice - Lipno nad Vltavou, která je z 85 % financována z programu Interreg CENTRAL EUROPE, projektu RegiaMobil. Spoje jedou v sobotu a v neděli do 14. března. Podrobnější informace na stránkách Jihočeského koordinátora dopravy.


C.I.E.B.