Volvo modernizuje flotilu Svealandstrafiken ve Švédsku
Společnost Svealandstrafiken a Volvo Buses podepsaly v roce 2020 smlouvu na dodání deseti, resp. sedmnácti, kloubových autobusů Volvo 7900. První přijel do depa ve městě Västerås na konci minulého týdne. Foto Svealandstrafiken/Bussmagasinet.se

První ze série deseti nových elektických kloubových autobusů dodalo Volvo do depa Svealandstrafiken ve Västerås.
Reklama
První ze série deseti nových elektických kloubových autobusů dodalo Volvo do depa Svealandstrafiken ve Västerås.
V rámci elektrifikace svého autobusového parku objednala Svealandstrafiken v roce 2020 deset kloubových autobusů, smlouva obsahuje opci na dalších sedm vozů. Nové autobusy od Volvo Buses s místem pro 120 osob a s dojezdem 200 km mají být uvedeny do provozu na začátku podzimu 2022 ve městě Västerås ve středním Švédsku a okolí.

Volvo 7900 Electric pojme až 120 osob a má dojezd 200 km na jedno nabití. Během letošního roku bude zahájen také nákup e-busů do města Örebro. Společnost Svealandstrafiken získala na konci února 2022 investiční podporu na instalaci více než 40 dobíjecích stanic.

Svealandstrafiken má v současné době v provozu 322 autobusů, většina vozidel je poháněna bioplynem a 8 je čistě elektrických - Solaris Urbino 12 Electric a 7 elektrických midibusů Iveco Rošero. Společnost má spolu se svými vlastníky Region Västmanland a Region Örebro strategii ke zvýšené elektrifikace veřejné dopravy, aby splnila stanovené cíle v oblasti klimatu a životního prostředí.

Volvo Buses vyrábí všechny své elektrické autobusy v továrně Volvo Buses ve Wroclavi v Polsku, kde v posledních letech proběhly důležité investice do moderních technologií. Výroba Volvo 7900 trvá tři týdny a vůz projede celkem 21 pracovních stanic a dalšími kvalifikovanými operacemi. Velký dopad na výrobu měla zakázka na 145 kloubových autobusů do Göteborgu.

V těchto dnech dorazil první kloubový elektrický autobus Volvo 7900 také do Hamburku. Je součástí nákupu 32 ebusů společnosti Verkehrsbetriebe Hamburg-Holstein GmbH (VHH): čtyři Volvo 7900, 10 sólo a 10 kloubových MAN Lion's City a 8 Irizar ie Bus 12 přijedou v průběhu letošního roku.

Volvo modernizuje flotilu Svealandstrafiken ve Švédsku
Hamburk: Pod značkou elexity spojuje VHH všechny aspekty udržitelné mobility – od změny infrastruktury pro elektromobilitu v depech až po speciálně vyškolený personál a vozidla, která jezdí na 100% zelenou elektřinu. Foto VHH
Volvo modernizuje flotilu Svealandstrafiken ve Švédsku