Nejhezčí vánoční trolejbus vypravili v roce 2020 v Žilině
1. místo - Vánoční trolejbus DPMŽ
Dopravní podnik města v tehdejším Československu tradici před deseti lety započal. V anketě získal největší podporu fanoušků. Následují s velkým odstupem Budapešť a Pardubice.

Pondělí, 04. ledna 2021,rebus
Hlasování o nejhezčí Vánoční trolejbus bylo spuštěno 9. prosince 2020 a do uzávěrky v podvečer 3. ledna 2021 v anketě Společnosti pro veřejnou dopravu hlasovalo téměř 18 tisíc čtenářů, kteří rozdělili 21 766 hlasů. Výsledky ankety odrážejí zejména preference čtenářů, vliv mělo i to, jak jednotlivé dopravní podniky své vánoční trolejbusy propagují. Některá vozidla také vyjela až v průběhu adventu a do soutěže se zapojila s časovým odstupem. Celkově se zúčastnilo 23 trolejbusových provozů z osmi zemí světa (od Brazílie po Rusko) s více než třemi desítkami vánočních trolejbusů.

Vítězem s jednoznačně největší podporou fanoušků s 12 230 hlasy je Vánoční trolejbus ve slovenské Žilině. Na druhém místě se umístily vánoční trolejbusy v Budapešti s 2 021 hlasy. Třetí pozice náleží českému zástupci, vánočnímu trolejbusu Dopravního podniku města Pardubic, rozdíl mezi počtem hlasů mezi druhou a třetí pozicí je těsný, Pardubice získaly 1 968 hlasů.

Podrobné výsledky jsou na webu Společnosti pro veřejnou dopravu.


2. místo - Vánoční trolejbusy v Budapešti
3. místo - Dopravní podnik města Pardubic
Zpět