Udržitelný rozvoj

Šedý, modrý, zelený aneb Není vodík jako vodík
Vodík k energetickému využití lze dnes vyrobit třemi způsoby, které se liší základním principem, složitostí, cenou a především dopadem na životní prostředí. Pravidelné novinky ze světa vodíku.
Středa, 19. května 2021,rebus
Evropský právní rámec pro klima: Rada a Parlament dosáhly předběžné dohody
Ve středu 21. dubna brzy ráno se členské země dohodly na parametrech "klimatického zákona". Podle klíčové normy má EU do roku 2030 snížit emise skleníkových plynů nejméně o 55 procent ve srovnání s rokem 1990.
Středa, 21. dubna 2021,rebus
Vodík jako palivo budoucnosti?
Nejlehčí a nejjednodušší chemický prvek ve vesmíru. Jak ho vyrobit, využít, skladovat a použít pro mobilitu? Hlavní výhody vodíku ve videu HYTEP.
Úterý, 20. dubna 2021,rebus
Pražský dopravní podnik soutěží nákup 15 bateriových kloubových trolejbusů
Dlouho avizovaná veřejná zakázka je zveřejněná dnes. Linka č. 140 Palmovka–Miškovice se díky trolejbusovému provozu změní na linku č. 58, první nový trolejbus by měl vyjet příští rok v létě.
Pátek, 16. dubna 2021,rebus
Chytrá města 2021
Do letošního V. ročníku soutěže SMART CITY se mohou zapojit kromě měst, obcí a regionů také dodavatelé chytrých řešení, ať již v podobě projektu, modelu nebo vize.
Středa, 14. dubna 2021,rebus
Metropolitní oblast Plzně získá svou Strategii udržitelné mobility
Autoři Strategie spolupracují se zástupci obcí, akademickou sférou, dopravci a dalšími odborníky. Obracejí se však i na veřejnost. Nyní s žádostí o podněty prostřednictvím Názorové mapy dopravy.
Středa, 07. dubna 2021,rebus
ÚJV vyvíjí vodíkové nákladní auto nové generace
Masivní rozvoj vodíku v dopravě se stává realitou. ÚJV Řež je průkopníkem ve vývoji této technologie. S autobusem na palivové články začal v roce 2006.
Středa, 17. března 2021,rebus
Autobusy se bez povolení nedostanou do historického centra Prahy
Intenzitu komerční autobusové přepravy před protiepidemickými opatřeními nebylo centrum města schopno absorbovat. Od léta 2022 navíc všechny autobusy musí splňovat Euro VI.
Pondělí, 15. března 2021,rebus
Kde bude první vodíkové město? V Británii, Japonsku nebo v ČR?
V Ostravě na bývalé uhelné haldě Hrabůvka vyroste vodíkové město budoucnosti. Technologie založené na vodíku podporuje i Moravskoslezský kraj.
Pondělí, 08. března 2021,rebus
TEMSA uzavřela partnerství s britskou Alliance Transport Technologies
Turecký výrobce posílil svou pozici na britském trhu. Spoluprací se specialistou na servisní služby a kontrolu emisí v dopravním průmyslu očekává nové příležitosti.
Pátek, 05. března 2021,rebus
SDP ČR