Udržitelný rozvoj

Škola baterií: Další využití trakčních baterií u těžkých elektrických vozidel
Palivočlánkové a hybridní autobusy, kolejová vozidla nebo nákladní elektromobily pro městské služby. Další lekce serveru Proelektroniky.cz.
Čtvrtek, 21. ledna 2021,rebus
Strategie pro udržitelnou a inteligentní mobilitu – směrování evropské dopravy do budoucna
Ke zveřejněným opatřením Evropské komise bude zpracovávána rámcová pozice České republiky. Základní cíle Zelené dohody do roku 2030 a 2050 musíme plnit.
Úterý, 19. ledna 2021,rebus
Škola baterií: Elektrobusy
Požadavky na elektobusy se liší podle jejich využití v městském provozu, pro meziměstské nebo příměstské vozidlo. Jak si vybrat správnou technologii dobíjení a s tím související druh baterií?
Čtvrtek, 14. ledna 2021,rebus
Solaris se připojuje k Evropské alianci pro čistý vodík
Cílem European Clean Hydrogen Alliance je získat globální vedoucí postavení a podpořit závazek EU dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2050.
Středa, 13. ledna 2021,rebus
Škola baterií část II - Parciální trolejbusy
Ekologické závazky České republiky směřují k náhradě autobusů se spalovacími motory vozidly na elektrický pohon. Portál Proelektrotechniky.cz vysvětluje, jak si vybrat správné akumulátory.
Pondělí, 11. ledna 2021,rebus
Česká republika se připojila k vodíku, jako technologii budoucnosti
EU: Zelený vodík je hlavním nástrojem pro snižování emisí uhlíku, společné projekty a investice mohou učinit Evropu jedničkou ve světě, zlepšit konkurenceschopnost a zajistit pracovní místa.
Úterý, 29. prosince 2020,rebus
ABB zakládá novou R&D E-mobility Innovation Lab v Nizozemsku
Vedoucí pozici švýcarského technologického giganta na trhu dobíjecí infrastruktury pro elektromobily v E-mobility Innovation Lab posílí 120 specialistů.
Pondělí, 14. prosince 2020,rebus
První výběrové řízení v rámci Green Bus v Maďarsku
Rozpočet první výzvy z programu na pořízení zelených autobusů a trolejbusů s bateriovým pohonem je přibližně 310 milionů korun. Příležitost dodávat elektrobusy do Maďarska má i SOR.
Pátek, 04. prosince 2020,rebus
IROP - v roce 2021 začíná nové programové období
Podpora nákupu nízkoemisních a bezemisních vozidel z IROP 2014-2020 se uzavírá, příštích sedm let se zaměří na elektřinu, vodík a biometan.
Středa, 02. prosince 2020,rebus
Volvo Group a Daimler Truck AG společně k vodíkové dopravě
Oba přední výrobci užitkových vozidel podepsali závaznou dohodu o společném podniku pro zavedení klíčové technologie k CO2 neutrální dopravě.
Čtvrtek, 05. listopadu 2020,rebus
SDP ČR