Udržitelný rozvoj

Amsterdam investuje do veřejné dopravy 235 milionů Eur
Velká část z "koronavirového balíčku" půjde na přechod na bezemisní dopravu, která má být v plném rozsahu zavedena v roce 2030.
Čtvrtek, 15. října 2020,rebus
Maďarsko vybralo dodavatele pro svůj program Green Bus
Během příštích deseti let bude do maďarských měst v rámci vládního programu dodávat elektrické autobusy sedm subjektů, mezi nimi i SOR Libchavy.
Čtvrtek, 01. října 2020,rebus
Praha se připravuje na výrazný rozvoj elektromobility
V metropoli bude příští rok potřeba více než 440 veřejných dobíjecích bodů, připravují se i projekty elektrifikace městských autobusů.
Pátek, 25. září 2020,rebus
Evropa je lídrem vodíkové energetiky
Současné zdroje 1,2 GW ročně by stačily k pohonu více než půl milionu osobních aut s palivovými články. Největší flotilu autobusů na vodík má RVK v Německu.
Pondělí, 21. září 2020,rebus
Výsledky celostátního průzkumu dopravního chování
Česko v pohybu je historicky prvním celostátním průzkumem, který má odpovědět na otázky odkud, kam, jakými dopravními prostředky a za jakými účely obyvatelé cestují.
Úterý, 09. června 2020,rebus
Robotické autobusy vyrazí do ulic pěti měst
Autonomní kyvadlové autobusy jsou v provozu v Helsinkách, následovat budou města v Norsku, Estonsku, Řecku a Nizozemsku. Projekt FABULOS přechází do poslední fáze ověřování funkčnosti a bezpečnosti.
Úterý, 02. června 2020,rebus
Deset zemí EU naléhá na obnovení "zeleného" zotavení ekonomik po koronaviru
V Evropě vzrůstají obavy z oslabení opatření v oblasti změny klimatu. Cíle Green Deal je potřeba dál podporovat, říkají některé země. Krátkodobá řešení mohou přinést pokračování fosilních paliv.
Úterý, 14. dubna 2020,rebus
Pražský dopravní podnik do roku 2024 sníží emise o 20%
Hlavní město schválilo koncepci využití alternativních paliv pro autobusy. Do roku 2030 bude čtvrtina až polovina autobusů na elektřinu.
Úterý, 07. dubna 2020,rebus
ČR požádá o prodloužení čerpání dotací z probíhajícího programového období o rok
MMR v souvislosti s koronavirem navrhlo úpravy pravidel pro čerpání evropských peněz, vyjednávání o příštím období 2021 - 2027 nabere zpoždění.
Čtvrtek, 19. března 2020,rebus
Autobusový závod Volvo v Borås je výhradně na obnovitelnou energii
Továrna ve švédském Borås je jednou z prvních, která využívá pro provoz energie získané z vody a biopaliv. Navíc má být spotřeba energie během několika let nižší o 15 procent.
Středa, 04. března 2020,rebus
SDP ČR