Reklama na autobusech je zdrojem příjmů, kraje ji však většinou odmítají
Plochy pro reklamní polepy se stále zmenšují a nevyužívají se ani online a digitální média jako LCD panely a Wi-Fi. Miliony korun se tak z dopravy přesunou jinam.
Pátek, 18. června 2021,rebus
Po roční přestávce probíhá jednání ADSSS
Tradiční dvoudenní jednání Asociace Středočeských dopravců s objednateli autobusové dopravy ve Středočeském kraji a v Pražské integrované dopravě začalo dnes.
Čtvrtek, 10. června 2021,rebus
Integrovanou dopravu Středočeského kraje povede Zdeněk Šponar
Rada Středočeského kraje jmenovala JUDr. Zdeňka Šponara novým ředitelem příspěvkové organizace IDSK s účinností od 7. června.
Pátek, 04. června 2021,rebus
Webinář o veřejné dopravě ve Středočeském kraji
Zástupci měst a obcí se mohou zeptat vedení Kraje a IDSK na téma zvyšování jízdného, rušení spojů, další integraci nebo finance v úterý 8. června online. Přenos je veřejný.
Pondělí, 31. května 2021,rebus
RATP získal novou smlouvu pro provoz v Paříži a v okolí
Île-de-France Mobilités a RATP se zavázaly nabídnout cestujícím co nejlepší dopravní obslužnost. Organizátor zvýší investice, provozovateli se zvýší pokuty i bonusy.
Čtvrtek, 27. května 2021,rebus
Karlovarský kraj bude soutěžit dodavatele 170 autobusů
Od ledna 2023 by měli vyjet v kraji noví dopravci i autobusy na CNG za 800 milionů korun. Sto autobusů bude délky maximálně 8,5 metru.
Pondělí, 17. května 2021,rebus
Liberecký koordinátor veřejné dopravy má nového jednatele
Společnost KORID LK od 1. května nově vede Otto Pospíšil. Hlavním úkolem je zkvalitnit dopravu a vrátit cestující do vlaků a autobusů.
Středa, 12. května 2021,rebus
Středočeský, Liberecký a Jihočeský kraj plánují větší spolupráci v rámci IDS
Kraje chtějí vytvářet společné integrované dopravní systémy a rozvíjet provázanost s MHD. Plánují sdílet prodejní kapacity elektronických jízdních dokladů.
Pondělí, 26. dubna 2021,rebus
Program DOPRAVA 2020+ vyhlášen
Hlavním cílem programu je rozvíjet dopravní sektor způsobem, který bude reflektovat společenské potřeby, akceleruje technologický a znalostní rozvoj ČR a napomůže tak růstu konkurenceschopnosti ČR.
Pátek, 16. dubna 2021,rebus
Statistiky přepravy za rok 2020
Ministerstvo dopravy zveřejnilo předběžné statistiky přepravy za rok 2020. Za celý loňský rok je patrný značný pokles osobní dopravy způsobený pandemií koronaviru.
Středa, 31. března 2021,rebus
ADSSS
Česmad