Na rodinnou komedii Pánská jízda s autobusovou místenkou AMSBUS
Od června naleznou cestující na autobusové místence zakoupené v předprodeji AMSBUS bonus 20 korun na vstupenku na filmovou komedii Martina Kotíka.
Sobota, 12. června 2004, dabra
Slevu na vstupném na film Pánská jízda bude možno uplatnit od 24.6. do 31.8.2004 v multiplexech Palace Cinemas v Praze a Brně. Kromě ČSAD SVT Praha, s.r.o - provozovatele předprodeje AMSBUS - navázal mladý režisér a producent Martin Kotík i spolupráci s ADSSS (Asociace dopravních, spedičních a servisních společností Střední Čechy) - asociace byla partnerem předpremiéry v Palace Cinema 16.6.2004. Mediálním partnerem pro film je i BUS Portál. Spolupráce vychází i z osobních kontaktů Martina Kotíka a ČSAD SVT Praha s.r.o. - jako zajímavost uvádíme, že po dobu jeho vysokoškolských studií si od budoucího režiséra mohli cestující koupit jízdenku v předprodeji AMSBUS na Florenci, kde si tak zlepšoval studentský rozpočet. BUS Portál má k dispozici a uveřejňuje fotografie z filmu.


Informace o filmu - citujeme MFD ze sklonku loňského roku:
Čistě pánská domácnost, to je výchozí bod rodinné komedie, kterou točí Martin Kotík s Josefem Abrhámem a Martinem Dejdarem v hlavních rolích sousedů. Do kin přijde v létě 2004. O tom, jak na film přilákat i něžné pohlaví, mají tvůrci jasno. "Ženy nejlíp získáte, když uznáte, že bez nich to vážně nejde. Navíc si každá divačka bude myslet, že je to příběh právě o tom jejím partnerovi - včetně mé manželky," říká Dejdar. Když prý doma tvrdí, že je šikovný kutil, jeho žena vyprskne smíchy - ale podle herce to má i výhody: "Nikdo po mně domácí práce nechce." Představitelka jedné z ženských rolí Světlana Nálepková dodává, že své vlastní postřehy o nešikovných mužích raději do scénáře nevnáší: "To by nebyla komedie, nýbrž tragédie." Dejdarův hrdina a jeho filmový syn Vladimír Škultéty zůstanou sami a věří, že to zvládnou, přestože je soused, plně vytížený dědeček v Abrhámově podání, varuje a nabízí pomoc. Přijdou na takový film i mladí, kteří tvoří hlavní skupinu návštěvníků kin? "Myslím, že ano," říká jejich vrstevník Škultéty, "na rodinnou komedii mohou děti i babičky, každý se bude smát něčemu jinému." Režisér a spoluautor scénáře Kotík představuje žánr své prvotiny jako směs crazy čili ztřeštěných prvků, britského suchého humoru i nádechu italsko-francouzsko-amerických veseloher. "Všechny scény už od září zkoušíme, a pokud vtip nezabírá, přepisují se," líčí. Dejdar potvrzuje, že tak důkladné zkoušky dosud nezažil, ale poslouchá prý režiséra, i když má pochyby, zda je nutno trénovat třeba "průjezdy supermarketem s nákupním vozíkem". Humor Pánské jízdy není podle Dejdara sprostý ani podpásový, příběh je prý srozumitelný a "vede odněkud někam", což se o řadě dnešních scénářů nedá říci. "Doufám, že v létě uvedeme Pánskou jízdu i v Bijásku," zmínil herec bývalé pražské kino Kotva, jež si vzal pod patronát a kde uvádí střídavě divadlo i filmy.

MFD 28.11.2003 (spa)

Fotografie k filmu

Jste čtenáři BUS Portálu a považujete ho za zajímavý dopravní web ?
Přispějte mu svým hlasem v anketě VHD.

Děkujeme předem - sice to už skoro jistě nemáme šanci v konkurenci mašinkářů vyhrát, ale mohli bychom být důstojným soupeřem.    
(dabra)
Škoda