Karlštejnbus - Den otevřených dveří dopravní společnosti PROBO TRANS BEROUN
Poslední ze série materiálů ze zajímavé dopravní akce: Našel se Karlštejnbus.
Čtvrtek, 02. října 2008, dabra
Mezi dokumentárními nástěnnými materiály zaujaly mnoho návštěvníků obrázky Karlštejnbusu. O přestavěném Roburu jsme si povídali s jedním z jeho řidičů, Jiřím Zýkou. Ten BUSportálu sdělil:
"Karlštejnbusy - přestavěné benzinové Robury - byly tři - červený, modrý a zelený. V sedmdesátých létech jezdily v sezóně od parkoviště Karlštejn na hrad. Když jsem se po vojně vrátil do Králova Dvora jako řidič, měl jsem se na jaře ujmout Karlštejnbusu - bydlím nedaleko Karlštejna. Karlštejnbusy byly po generálce tehdejším satalickým opravárenským závodem ČSAD. Protože již tenkrát bylo třeba pro tyto jízdy zvláštní povolení a to se nepodařilo k obnovenému provozu získat, byla moje první jízda s Karlštejnbusem jeho poslední - odvezl jsem ho tehdy kamsi do stodoly. Novými majiteli se stali snad v roce 1979 hasiči."

Na Dni otevřených dveří se objevily nejen obrázky červeného Karlštejnbusu (děkujeme za poskytnutí), ale i jeho noví majitelé z Nymburska. BUSportál bude ve spolupráci s nimi i s ProboTransem další osudy i historii autobusu sledovat. Jeden ze současných majitelů, Jaroslav Douša, nám sdělil:
"Informace k minibusu teprve sbíráme zejména v Berouně, ale také v Satalicích (dnes TEZAS), kde provedli přestavbu i autobusům poskytovali servis."

Den otevřených dveří dopravní společnosti PROBO TRANS BEROUN, spol. s r.o - Komentovaná fotoreportáž.

Řidič Jiří Zýka (vlevo) v rozhovoru o Karštejnbusu s Janem Soukupem (vpravo) z ProboTransu.
Jeden z majitelů Jaroslav Douša.
Děkujeme za poskytnutí následujících záběrů.
Pod hradem Veveří.
Interiér.