MOT 2007: Premiéra Mercedes-Benz Citaro G BlueTec(R) HYBRID.
Společnost Mercedes-Benz prezentovala prototyp autobusu budoucnosti s nízkými emisemi částic, NOx a CO2 na MOT 2007.
Pondělí, 26. listopadu 2007, dabra
První hybridní auutobus představil v té době Daimler-Benz AG na IAA v roce 1969 - 11 metrový městský Mercedes-Benz OE 302.

V současnosti představuje Mercedes-Beny vůz pro pilotní provoz 2008. Dieselový motor autobusu není pohonnou jednotkou, ale je zdrojem elektrického proudu při optimálním provozu - elektřina je ukládána v baterích na střeše vozu. Baterie jsou nabíjeny také rekuperační energií z brzdění. Pohon je realizován čtyřmi motory na kolech střední a zadní nápravy s celkovým výkonem 320 kW.

Nízkopodlažní vozidlo se sériovým hybridním řešením je určeno pro provoz ve vnitřních městech. Simulace reálného provozu prokazují snížení spotřeby o 30% oproti srovnatelným konvenčním dieselovým technologiím. To vše s kapacitou až 140 cestujících. Vůz vykazuje nízkou hlučnost vně i uvnitř vozu.

Technická specifikace a grafické detaily převzaté z brožury společnosti Mercedes-Benz

Iniciativa Daimler AG 'Shaping Future Transportation' ke snižování spotřeby ...

(...... a emisí užitkových vozidel celosvětově prezentuje 16 nákladních vozů a autobusů značek Freightliner, Mitsubishi Fuso, Mercedes-Benz, Orion a Thomas Built Buses. Další informace o hybridním autobusu Mercedes-Benz.)
C.I.E.B
Zliner
Volvo DD