500tý E-WAY dodalo IVECO BUS do Aix-Marseille-Provence
Heuliez vyrobil 500. E-WAY. Foto IVECO BUS
Vozidlem s číslem 500 vyrobeným Heuliez je 12ti metrový E-WAY provozovaný společností Keolis Pays d'Aix v síti metropolitních oblastí Aix-Marseille-Provence.
Středa, 06. října 2021, rebus
V IVECO BUS v závodě Heuliez v Rothais ve Francii dokončili svůj 500. autobus. Vozidlem s číslem 500 je 12ti metrový autobus E-WAY, provozovaný společností Keolis Pays d'Aix v síti metropolitních oblastí Aix-Marseille-Provence. Autobus je součástí objednávky 46 vozidel, která mají být dodána do konce roku 2024.

Právě 12 metrů dlouhá verze autobusu IVECO E-WAY se ve Francii v roce 2020 stala nejprodávanější a pro IVECO FRANCE znamená se 45,8 % registrací e-busů v zemi vedoucí postavení.

Modely E-WAY si vybrala řada dopravních společností a veřejných orgánů jsou provozovány v řadě sítí veřejné dopravy ve Francii, Norsku, Nizozemsku, Lucembursku, Rakousku a Německu. Celkem již najely přes 13 milionů km.

Model E-WAY s výrobním číslem 500, GX ELEC, bude provozován v metropolitní oblasti Aix-Marseille-Provence. Je vybaven lithium-iontovými bateriemi NMC, které lze v noci dobít pro následný celodenní provoz. Tyto autobusy splňují očekávání společnosti Keolis a metropolitní správy Aix-Marseille-Provence v jejich úsilí přechodu na zelenou energii. S nulovým znečištěním a zcela tichým provozem přinášejí významné výhody pro životní prostředí.

Závod IVECO BUS vyrábí hybridní-elektrická vozidla a trolejbusy již více než 20 let. „Výroba 500. kusu modelu E-WAY je pro nás milníkem. Náš závod je skutečným centrem excelence v oblasti elektromobility. Je to klíčová součást našeho pokračujícího vývoje udržitelného systému veřejné dopravy,“ řekl Stéphane Espinasse, prezident společnosti IVECO France. „Díky svému komplexnímu a jedinečnému autobusovému portfoliu může řada E-WAY splnit všechny potřeby provozovatelů.“

O Métropole Aix-Marseille-Provence

Métropole Aix-Marseille-Provence rozjíždí svůj plán mobility ve všech 92 obcích na svém území. Po zavedení 100% elektrického lebus + aixpress do provozu v září 2019 v Aix-en-Provence a následné validaci bankovní kartou v lednu 2020, pokračuje ve zlepšování cestovního prožitku v celé síti zřízením multimodálních uzlů, modernizací, automatizací metra a prodloužením tramvajové dráhy v Marseille, rozvojem autobusových linek BRT a přechodem vozového parku na čistou energii pro zlepšení kvality ovzduší. Cílem Metropole je propojit volnočasové a pracovní lokality v perifériích městských částí s venkovskými oblastmi a chráněnými přírodními lokalitami.


Volvo electric