TEMSA získala druhou objednávku na ebusy z Rumunska
Turecký výrobce s českým vlastníkem dodá deset elektrických autobusů do rumunského města Arad. Pět devítimetrových a pět dvanáctimetrových modelů má dorazit příští rok.
Úterý, 08. června 2021, rebus
TEMSA v únoru oznámila vítězství ve výběrovém řízení na čtyři modely Avenue Electron do rumunského Buzau. S místním prodejcem Anadolu Automobil Rom byla úspěšná i v další zakázce pro město Arad na deset elektrických autobusů, pět MD9 electriCity a pět 12 metrových Avenue Electron. Všechny mají do Rumunska dorazit příští rok.

Výrobce bližší specifikaci autobusů pro Arad neuvádí, Avenue Electron může být dodáván s kapacitou baterie od 240 do 360 kWh. Při plném nabití by měl autobus ujet vzdálenost 230 kilometrů, výrobce dříve uvedl, že autobus ujel 90 kilometrů s devítiminutovým nabíjením.

Model MD9 electriCity s téměř deseti metry má 26 sedadel a pojme až 59 osob. Je vybaven elektromotorem s výkonem 250 kW a 230 kWh bateriemi, které se nabijí za dvě hodiny nabíječkou 150 kW. Po loňském upgradu uvádí výrobce dojezd 400 kilometrů.

Avenue Electron měl premiéru v roce 2018 v Německu. V červnu 2019 MD9 electriCITY ve Stockholmu. V lednu 2021 začala TEMSA ve svém závodě v Adaně vyrábět pro své elektrické autobusy i baterie. Do roku 2025 plánuje pokrýt více než polovinu výroby autobusy na elektrický pohon.

Volvo electric