Sbírka historických autobusů v Brně se rozrostla
Každý z této partičky ze ZLINER nechal v autobuse Škoda RTO 706 pro Dopravní podnik města Brna svou stopu. Foto ZLINER
Další
Pro Dopravní podnik města Brna zrenovovala autobusy Škoda 706 RTO a Karosa ŠM 11 společnost ZLINER. Oba byly původně vraky.
Pátek, 07. srpna 2020, rebus
Dopravní podnik města Brna (DPMB) koupil podle smlouvy zveřejněné v registru smluv od ZLINER Rtóčko za 4,19 milionu korun a Karosu ŠM 11 za 5,09 milionu korun bez DPH.

Oba vozy pořídil ZLINER jako úplné vraky. RTO se používalo na převoz koní. Měl dřevěnou podlahu a zadní část se používala jako dveře. Zaměstnanci ZLINER provedli kompletně celou přestavbu obou autobusů do současné podoby pro DPMB. Náročnou opravu realizovali i pro Plzeňské městské dopravní podniky. V roce 2016 předal ZLINER do Plzně trolejbus Škoda 14 Tr08/6 z roku 1989. Tu prováděl společně s Dopravní společností Zlín-Otrokovice.

Kde můžete o prázdninách vidět historická vozidla dopravního podniku a Technického muzea v Brně? Akce Dopravní nostalgie proběhne od čtvrtka 20. srpna až do neděle 23. srpna. Zároveň DPMB otevře dveře veřejnosti ve vozovnách v Pisárkách a ve Slatině.Nové Rtóčko pro Brno. Foto ZLINER
V takovém stavu autobus ZLINER pořídil. Foto ZLINER