Jönköping ve Švédsku elektrifikuje autobusové linky
Volvo Buses dodá 49 velkokapacitních elektrických autobusů Volvo 7900 společnosti Vy Buss AB. Jsou součástí velké investice do udržitelné dopravy v Jönköpingu.
Středa, 10. června 2020, rebus
Švédský Jönköping rozvíjí svůj systém veřejné dopravy a elektrifikuje několik autobusových linek. Elektrické autobusy od Volvo Buses objednal dopravce Vy Buss AB na začátku roku, v provozu budou v létě 2021.

„Jsme rádi, že budeme v rámci elektrifikace městské dopravy v Jönköpingu v rámci nové smlouvy s Jönköpings Länstrafik (JLT) rozvíjet naše dlouhodobé partnerství s Volvo Buses. Nová vozidla splňují požadavky JLT i Vy. Společně budeme rozvíjet ekologičtější systém městské dopravy s cílem dále zvyšovat spokojenost zákazníků,“ uvádí Andreas Ehrenborg, Technický ředitel Vy Buss AB. Udržitelnější systém veřejné dopravy ve městě bude důležitý jako prostředek k udržení a přilákání nových cestujících po pandemii Covid-19. Elektromobilita také otevírá nové příležitosti pro městské plánování do budoucna.

49 elektrických autobusů jsou modely Volvo 7900 Electric Articulated a pojmou až 120 cestujících. Se zvýšenou četností odjezdů jsou vysokokapacitní autobusy přizpůsobeny tak, aby kombinovaly rychlý a efektivní tok cestujících s větším komfortem a pohodlím. Budou vybaveny automatickou regulací rychlosti Zone Management v blízkosti škol, nemocnic a dalších, kde se pohybuje velké množství účastníků silničního provozu.

Volvo Buses a Vy Buss provedly předem pro optimalizaci kapacity baterií analýzy a výpočty tras.  „Nabídli jsme celé systémové řešení, naše velké zkušenosti v oblasti elektromobility byly jedním z několika faktorů, které ovlivnily objednání našich vozidel. Významnou roli sehrály také vynikající zkušenosti z předchozích společných projektů a blízkost našeho obchodního zastoupení v Jönköpingu,“ vysvětluje Martin Spjern, obchodní ředitel Electric Buses Volvo Buses.

Volvo

Volvo electric