Muzeum dopravy ve Strašicích má nový exponát
Karosa C 734 v provedení Hotelbus. Foto Muzeum dopravy ve Strašicích
Další
Karosa C 734 v provedení Hotelbus bude k vidění s ostatními historickými vozidly už příští sobotu 18. května, kdy Muzeum otevírá sezónu.
Sobota, 11. května 2019, rebus
Příští víkend 18. - 19. května zahajuje Muzeum Dopravy ve Strašicích svou jubilejní 10. sezónu, zpřístupněno bude od 10 do 17. hodin.  Po oba dva dny budou v provozu autobusové exponáty.

V sobotu bude zajištěna tradiční linka mezi Strašicemi, vodním hamrem v Dobřívě (kde se koná Hamernický den) a Mirošovem, odkud navazují historické vlaky do Rokycan/Nezvěstic, v neděli pak autobusy zájemce svezou na okružní lince po Strašicích (jízdní řády zde).

Členové Škoda-bus klubu provozujícího muzeum se v posledních letech snaží novou sezónu vždy zahájit novým exponátem, nejinak je tomu i letos. Sbírky muzea rozšířil autobus Karosa C 734 z roku 1992 v provedení Hotelbus. Autobus sloužící jako pojízdný hotel poskytuje zázemí 18 cestujícím + 2-členné posádce, nabízí celkem 21 míst k sezení a 20 míst ke spaní. Spací kóje jsou důmyslně vybudované po celé délce autobusu, v zadní části u motoru jsou k dispozici i širší manželské "ložnice". Autobus je vybaven také kuchyňskou linkou, lednicí, toaletou, či 200litrovou nádrží na pitnou vodu.  Během svého provozního působení se autobus podíval do řady exotických destinací, například na ostrov Island či do afrického Maroka. Autobusy v tomto provedení byly vyrobeny pouze 4, jejich provozní osud je po většinu času totožný. Z provozu byly Karosy postupně vyřazovány v souvislosti s dodáním nových hotelbusů na bázi Iveco Crossway. Poslední expedici konkrétní autobus (ev.č. 4) vykonal v roce 2017, sbírky Škoda-bus klubu vůz rozšířil 8.5.2019.

V blízké době také členové Škoda-bus klubu dokončí dlouhodobou komplexní renovaci autobusu Škoda 706 RTO-LUX, který se stane staronovou chloubou strašického Muzea Dopravy (o dokončení budeme informovat).

Bliží informace o novém zajímavém přírůstku na webu Muzea dopravy ve Strašicích.
Autobus má 18+3 míst na sezení a 18+2 míst na ležení. Foto Muzeum dopravy ve Strašicích
C.I.E.B.