Zahájení sezóny 2013 MUZEA DOPRAVY ve Strašicích: 27. a 28. dubna
© BUSportál
Další
1. Víkend otevřených vrat. Záběry z "jarního buzení" 13.4.2013 při návštěvě Dave Chicka a Stephena Olivera v České republice. (Opraveno)
Čtvrtek, 18. dubna 2013, dabra
Do strašického muzea se letos můžete poprvé podívat příští víkend 27. a 28. dubna. (Omlouváme se za poněkud zmatené informace - materiál původně měl vyjít až v pondělí 22.4., ale nějak se to nezdařilo :-)
O návštěvu strašického muzea projevili zájem Dave Chick z British Trolleybusu a jeho kolega Stephen Oliver z Austrálie. Skupinu doplnil Jan Spousta, dlouholetý spolupracovník BUSportálu. Díky vstřícnosti Michala Kouby se uskutečnil opravdu vydařený sobotní dopravní výlet. Začátek byl ve znamení exkurze se zasvěceným výkladem Michala Kouby v plzeňské tramvajové vozovně. Odtud jsme se přesunuli do Strašic, kde jsme po zimě otevřeli předpremiérově vrata. Michal Kouba ze ŠKODA-BUS Klubu kromě statických exponátů představil i dva pohyblivé - mistrně vyjel a zacouval se Škodou 17 Tr a uskutečnil s výpravou "sightseeing tour" po Strašicích s ŠL 11. Milé bylo vidět, jak mají strašičtí už svoje autobusy rádi - mávali a smáli se. Fotografie jsme tedy věnovali jednak výjezdu trolejbusu, tak výletu autobusem. Doplnili jsme záběry 14 a 15 Tr (zde jako historické vozy, které jinde slouží ještě do roztrhání) a příslušenství, kde zejména výhybka se těšila velkému zájmu. Posledním záběrem se vracíme do plzeňské tramvajové vozovny, kde byl díky vstřícnosti PMDP deponován přes zimu rekonstruovaný autobus Škoda 706 RTO LUX ŠKODA-BUS Klubu. Michala Koubu pak přinášíme na čerstvém tramvajovém záběru z doprovodného programu nedávné konference Chytrá a zdravá městská veřejná doprava v Plzni, kde byl jedním z řidičů historických vozů - tentokrát tramvaje T1.
Michalu Koubovi jménem všech účastníků velký dík.
Dagmar Braunová

ŠKODA - BUS klub Plzeň - Muzeum dopravy ve Strašicích

S výjimkou nočních prohlídek je otevírací doba muzea o vyhlášených termínech 10 - 17 hodin. Skupinové prohlídky možno dohodnout mimo běžné termíny zpřístupnění. Kontaktní osoba: Michal Kouba, telefon 604 583 524.

Plán akcí MUZEA DOPRAVY VE STRAŠICÍCH v sezóně 2013

© BUSportál
© BUSportál
© BUSportál
© BUSportál
© BUSportál
© BUSportál
© BUSportál
© BUSportál
© BUSportál
© BUSportál
Jan Spousta, Stephen Oliver a Dave Chick © BUSportál
Za volantem Michal Kouba © BUSportál
© BUSportál
© BUSportál
© BUSportál
© BUSportál
© BUSportál
© BUSportál
© BUSportál
© BUSportál
Michal Kouba - řidič tramvaje © BUSportál