Z volejbalového turnaje o pohár ministra dopravy ve Žďáru 2003
(Doplněno 15.9.) Ve dnech 5.-6. září proběhl XI.ročník volejbalového turnaje smíšených družstev o putovní poháry ministra dopravy ČR, ČESMAD Bohemia a Jana Pernera časopisu Doprava a silnice.
Pondělí, 15. září 2003, dabra
(Doplněno 15.9.) Ve dnech 5.-6. září proběhl XI.ročník volejbalového turnaje smíšených družstev o putovní poháry ministra dopravy ČR, ČESMAD Bohemia a Jana Pernera časopisu Doprava a silnice. Turnaj, který organizovali ve spolupráci Ministerstvo dopravy ČR, ČSAD SVT Praha, s.r.o. a TJ ŽĎAS Žďár nad Sázavou přivítal nakonec 29 družstev. Letošním nováčkem byla firma ELTODO EG, a.s. - družstva Poslanecké sněmovny se nakonec nezúčastnilo. Z tradičních chyběl letos ČESMAD Bohemia a ÚVN Střešovice I.interna
Diplomy podepsané ministrem dopravy Milanem Šimonovským, děkanem DFJP Univerzity Pardubice Karlem Šotkem, ředitelem ČSAD SVT Praha s.r.o Janem Kotíkem a legendárním volejbalistou Josefem Musilem, medailistou z OH, MS A ME (podrobněji ZDE) jako jeho čestným předsedou převzali sportovci v sále ždárské sokolovny na společenském večeru v sobotu.
BUS Portal zatím pro čtenáře připravil:
(za fotodokumentaci děkuji mj. Miloslavě Lavičkové a Vojtěchu Pětivlasovi)

Střípky z turnaje

Ladislav Maša kontroluje situaci z centrályMožná by vás zajímalo, že ...

...kapitán družstva TP ČR Karel Dvořák se za týden po turnaji ve žďárském zámku žení - k ochutnání byly i čerstvě upečené svatební koláčky.

...jeho otec, bývalý fotbalový reprezentant Karel Dvořák, objevil v lesích na Vysočině letos i hřiby.

...setkání VIP plánované v čínské restauraci se nakonec konalo díky pružnosti žďárského zastupitelstva (DÍKY !) v Radniční restauraci. Čínská restaurace snad má nového majitele a byla vzdor objednávce a tradici "provozně uzavřena".

...počasí, které zajišťovala místostarostka Dagmar Zvěřinová od samého počátku, se nedalo nic vytknout.

... Beata Rajská, která umožnila i mediálním návštěvnicím se porozhlédnout v butiku i ateliéru, je ve Žďáru nejspokojenější (nejvíce na zahradě) a jenom tady má dostatek inspirace. Také nedá dopustit na zdejší a měřínské krejčové.

...redaktorka BUS Portálu se nechala v chlupatém zimním modelu vyfotografovat - toto bude jako odměna pro čtenáře říjnového úvodníku v závěru místo tradičního zajímavého autobusu. Beatu Rajskou to pobavilo.

...na turnaji mohly proběhnout unikátní ministerské dopravní rozhovory. Taková koncentrace současného a minulých ministrů dopravy je skutečně pozoruhodná.

Vojtěch Pětivlas s Janem Kotíkem v rozhovoru o tom, jak to je na turnaji pěkně zorganizované (pochvala SVT) a jak se tu všem líbí. BUS Portálu a stálým organizátorkám z SVT se tu ostatně také moc líbilo a všechny se těšíme na příště
:-)VÝSLEDKY 2003

Pořadí kategorie "A" (Pohár ministra dopravy)

Jaroslav Jabor majitel spol. Autosped Jabor a syn: "Naše firemní družstvo - vítěz 11.ročníku - se účastní turnaje neustále s vyjímkou jedné neúčasti od roku 1998 a vždy se umístilo nejhůře do 3 místa. Jsme proto rádi, že se nám podařilo v tomto ročníku poprvé zvítězit a získat nejen cennou trofej v podobě poháru, ale hlavně pro všechny z nás nezapomenutelné zážitky. Jistě jsme potěšili i našeho zahraničního vlastníka, anglickou firmu Structure-flex Ltd.Holt, Norfolk ,která byla současně s námi sponzorem tohoto turnaje a jejichž ředitel Mr.Ian Doughty je velký příznivec sportovních aktivit. Ještě jednou velký obdiv všem, kdo se podíleli na organizaci turnaje a nashledanou na 12. ročníku opět ve Ždáru."
 1. AUTOSPED Jabor a syn
 2. TJ ŽĎAS Žďár
 3. TOPTRANS České Budějovice
 4. OSNADO, spol. s r.o
 5. Radiálka Hradec Králové s.r.o.
 6. SAD Dunajská Streda a.s.
 7. Školské výpočtové stredisko Bratislava
Nejlepší hráči kategorie:Miroslava Brychtová (OSNADO), Lukáš Jabor (Autosped)

Pořadí kategorie "B" (Pohár ČESMAD BOHEMIA)

 1. Česká pošta, s.p.OZ Severní Morava
 2. ČSAD SVT Praha, s.r.o.
 3. ČSAD Uherské Hradiště a.s.
 4. TJ Hamry nad Sázavou
 5. Bertelsmann Springer CZ, s.r.o.
 6. České aerolinie a.s.
 7. ČSAD Havířov a.s.
 8. České dráhy, a.s. Obchodně provozní ředitelství Ostrava
 9. Reprezentační družstvo ČR TP
 10. České dráhy a.s., žel.stanice Jihlava
Nejlepší hráči kategorie:Eva Sovišová (ČSAD U.Hr.),Michal Jurčo (ČD Sev.Morava)

Pořadí kategorie "C" (Pohár Jana Pernera)

 1. VOŠ a SPŠ dopravní Praha
 2. ELTODO EG, a.s.
 3. ČSPL a.s.
 4. ČD DKV Praha
 5. 3COM
 6. ČECHOFRACHT a.s.
 7. ČSAD Frýdek-Místek a.s.
 8. Elektrizace dopravy spol.s.r.o.
 9. TJ Liboc
 10. Ministerstvo dopravy ČR
 11. Centrum dopravního výzkumu
 12. MDPT SR
Nejlepší hráči kategorie:Vlasta Bohatová(Eltodo),Stanislav Havel(VOŠ a SPŠD Praha)

Nejužitečnější hráči turnaje:

   
 • Marie Sochorová (Autosped)
 • Martin Stehno (ČSAD SVT Praha)

  Sponzoři 2003

  ČSAD SVT Praha s.r.o. * Ministerstvo dopravy ČR * TJ ŽĎAS Žďár n/S * ČESMAD Bohemia (generální sponzor) * ČSAD Hodonín a.s. * ČSAD Jihotrans a.s. * Č S A a.s. Praha * ČSAD BUS Ústí nad Labem a.s. * ČSAD Uherské Hradiště a.s. * ORLOBUS a.s. * COMETT PLUS, spol. s r.o. * AUTOSPED Jabor a syn * KPM CONSULT a.s. * Česká pošta s.p., OZ Severní Morava * Sdružení pro výstavbu silnic Praha * Elektrizace dopravy, spol. s r.o. * SZÚ, pobočka Jablonec nad Nisou * Poslanecká sněmovna ČR * Členové SDA * České dráhy, a.s. * FTL Prostějov a.s. * ČSAD Semily a.s. * E.W.C. Brno s r.o. * PROBO TRANS Beroun spol. s r.o * Connex Morava a.s. * ČSAD Kroměříž a.s. * DONAK, spol. s r.o. * NCR ČR, spol. s r.o. * ELTODO EG, a.s. * 3 COM GmbH Praha * OSNADO spol. s r.o. * RWTÜV Praha s.r.o. * SILMOS Brno * AVIVA životní pojišťovna * CK České dráhy * CIMTO Praha * ITALVIA s.r.o. *

  Hosté 2003

  BUS Portál nevylučuje, že na někoho zapomněl a naopak, že někdo nakonec nepřijel.  Milan Šimonovský * Pavel Němec * Jaromír Schling * Jan Stráský * Antonín Peltrám * Květoslava Kořínková * Jaromír Brychta * Dagmar Zvěřinová * Radislav Kusák * Richard Latislav * František Neterda * Miloš Čapka * František Havlišta * Aleš Mudruňka * Lubomír Kovařík * Libor Hájek * Beáta Rajská * Jan Kotík * Jiří Navrátil * Jiří Kratochvíl * Petr Augusta * Miroslav Šabart*

  Na připomínky, opravy, zajímavosti, fotografie, výtky a pochvaly čeká BUS Portál a (dabra) :-) • C.I.E.B.