Vánoční dárek pro cestující SAD Žilina
Iveco Crossway pro MHD Čadca. Foto SAD Žilina
Další
Ve spolupráci se Žilinským samosprávným krajem vyjede 23. prosince třicet nových autobusů Iveco Crossway. Nahradí poslední Karosy C954.
Úterý, 22. prosince 2020, rebus
Ve středu 23. prosince vyjede v Žilinském kraji postupně 30 nových autobusů typu Iveco Crossway, které nahradí poslední starší modely Karosa C 954, které ještě jezdily na linkách příměstské dopravy. Nové moderní autobusy jsou vybaveny klimatizací s vytápěním, USB porty, které jsou v prostoru vyhrazeném pro kočárky naproti zadním dveřím, Wi-Fi a LCD monitory. Ve flotile SAD Žilina tak bude 242 vozidel s Wi-Fi připojením a 155 i s LCD monitory. Díky motorům Euro 6 dojde také ke snížení produkce emisí z výfukových plynů. Dva vozy na nejvytíženějších linkách budou vybaveny automatickou převodovkou.

Z 30 nových autobusů je polovina nízkopodlažních, tím se počet bezbariérových autobusů v příměstské dopravě zvyšuje na 30. Řidiči jistě ocení nový typ sedadla, které má lepší aerodynamiku a poskytuje větší pohodlí při řízení.

"Jsme rádi, že i přes nepříznivou situaci s COVID-19 se nám podařilo zakoupit do vozového parku další nové autobusy. Uvědomujeme si, že jde o investici, která z dlouhodobého hlediska posílí cestování veřejnou dopravou. Dlouholetá spolupráce s výrobcem autobusů Iveco zajišťuje cestujícím nejen vysoký standard poskytovaných služeb na světové úrovni, ale i nejvyšší možnou míru bezpečnosti a spolehlivosti. Věříme, že se cestujícím bude v nových autobusech líbit a že se v nich budou cítit maximálně komfortně a bezpečně," uvedl Peter Pobeha, generální ředitel společnosti SAD Žilina

Den před Štědrým dnem vyjede nový Crossway i v Čadci, nahradí autobus Karosa B952, který je již technicky, ale i morální zastaralý. Flotilu MHD Čadca tvoří celkem 6 autobusů.

SAD Žilina

Iveco Crossway pro Žilinský kraj. Foto SAD Žilina
Třicet nových autobusů Iveco Crossway vyjede v Žilinském kraji den před Štědrým dnem. Foto SAD Žilina
Iveco Crossway pro město Čadca. Foto SAD Žilina
C.I.E.B
MAN Neoplan
Zliner