V Itálii dnes vyjel Itabus, nový provozovatel dálkové autobusové dopravy
Itálii křižují nově autobusy NEOPLAN a MAN Lion's Coach společnosti Itabus, národní autobusové společnosti. Slibuje komfort, bezpečnost a udržitelnost.
Čtvrtek, 27. května 2021, rebus
Nová společnost Itabus, která 27. května 2021 poprvé vypravila své luxusní autobusy po Itálii, se označuje jako národní autobusová společnost se 3 prvky: kvalita, bezpečnost (každé dva roky vymění autobus) a udržitelnost s organickým palivem. Své linky směruje na místa, kam nejezdí vlaky a za nižší náklady než auto, a pohodlně a bezpečně. S novými autobusy MAN.

Prezentace firmy a představení autobusů Itabus se v Říme 26. května zúčastnila řada ministrů, zástupců institucí a novinářů. Nové turistické linky jsou signálem restartu po covidu a vracení se do normálu. Podle jednoho z akcionářů Itabusu Flavia Cattanea si jízdenky na první linky v předstihu koupilo 20 000 Italů. Společnost chce reagovat na potřeby cestovatelů, nabídnout kvalitní dopravu a konkurenceschopné ceny. Autobusy Itabus mají mít průměrnou životnost do jednoho a půl roku a nové budou vždy ty nejnovější verze. Udržitelnost bude zaručena z 85% recyklovatelnými materiály vozidel. Také bude používat palivo se stále vyššími organickými složkami. Linky Itabus propojí asi sedmdesát míst Itálie, z nichž mnohé mají přímé trasy bez mezizastávek.

Podle ministra cestovního ruchu Massimo Garavagli by se díky očkování autobusová doprava měla brzy vracet k lepším časům. "Kvalitní zájezdové služby zaměřené hlavně na mladé lidi s menšími nároky na finance v Itálii chyběly
," uvedl.
 
Hlavní roli v Itabus hraje MAN Group. Čtrnáctimetrový NEOPLAN Skyliner, který nový dopravce na akci prezentoval, je jedním ze 100 vozidel NEOPLAN Skyliner a MAN Lion's Coach. Autobusy MAN budou křižovat silnice italského poloostrova se znakem Itabusu.

Vozy jsou komfortně vybaveny, od 220V a USB zásuvek na každém sedadle, přes 5G Wi-Fi, pohodlnými sedačkami s velkým prostorem na nohy, konferenčními stolky a individuálními světly, až po občerstvení prostřednictvím prodejního automatu a toaletu. Pro vysokou úroveň cestování nabízí NEOPLAN Skyliner  také speciální "TOP prostředí" s křesly a lehátky.

Autobusweb.com, Itabus
Prezentace a představení nových autobusů společnosti Itabus se v Říme 26. května 2021 zúčastnila řada ministrů, zástupců institucí a novinářů. Foto Itabus
Rošero P
IDOS