Pro fotbalové fanoušky v Německu se chystá autobusové překvapení
V Hamburku, Kolíně nad Rýnem a Mnichově budou mít fotbaloví fanoušci během EURO 2021 možnost nastoupit na palubu zvláštního týmového autobusu. Foto MAN
Další
Německý tým jezdí v černo-červeno-zlatém autokaru MAN Lion’s Coach, ve třech městech se podobným autobusem projedou i fanoušci, ale bude městský a elektrický.
Pátek, 11. června 2021, rebus
V Hamburku, Kolíně nad Rýnem a Mnichově budou mít fotbaloví fanoušci během Mistrovství světa ve fotbale, které začíná v pátek 11. června, možnost nastoupit na palubu zvláštního týmového autobusu. V těchto třech městech budou elektrické a nejmodernější městské autobusy od MAN ve stejných barvách jako je autobus německého fotbalového týmu přepravovat cestující na místo určení.  

"Nadešel čas: pojďme se rozjet! Jen málokdy bylo kolem mistrovství Evropy ve fotbale tolik rozruchu jako letos. Fanoušci se těší, až společně povzbudí svůj tým." U příležitosti 60. výročí turnaje se mistrovství Evropy ve fotbale 2021 koná v jedenácti různých městech pouze jednou. Včetně Mnichova. Lidé, kteří navštíví a žijí v bavorském hlavním městě, Hamburku nebo Kolíně nad Rýnem, se mohou těšit na městské autobusy MAN se stejným designem jako je autobus německého fotbalového týmu MAN Lion’s Coach. „Naším cílem je dát vzrušení z turnaje jasně najevo a dát každému šanci svézt se na palubě speciálního týmového autobusu - na základě motta "Německo je poháněno MAN," říká Rudi Kuchta, ředitel obchodní jednotky BUS v MAN Truck & Bus.

Speciální městské autobusy budou nasazeny u mnichovského provozovatele veřejné dopravy MVG (Münchner Verkehrsgesellschaft mbH), v Hamburg-Holstein dopravní společnost VHH (Verkehrsbetriebe Hamburg-Holstein GmbH) a Kölner Verkehrs-Betriebe AG (KVB). „Během celého turnaje odvezou fanoušky do cíle bezpečně, pohodlně a hlavně ekologicky. Naše inovativní autobusy a zejména plně elektrický MAN Lion's City E jsou pro tuto sportovní akci ideální.  Jsou dynamické, orientované na budoucnost a budí vzrušení, ať jsou kdekoli,“ uvádí Heinz Kiess, ředitel produktového marketingu. Plně elektrické městské autobusy od společnosti MAN jsou v běžném provozu na pravidelných linkách v Mnichově, Hamburku, Kolíně nad Rýnem a dalších evropských městech.

Během turnaje budou cestovat MANem nejen fanoušci a fotbaloví nadšenci, ale i německý národní tým. MAN Lion’s Coach má design exteriéru v černé, červené a zlaté barvě, a je vybaven exkluzivním interiérovým zařízením.  

S MAN ostatně cestuje i řada klubů z celé Evropy, ať už v luxusních MAN Lion’s Coach nebo NEOPLAN. Sportu se věnuje MAN Truck & Bus mnoho let - sponzoruje špičkové kluby v německé Bundeslize a je oficiálním autobusovým partnerem německé fotbalové reprezentace.

Sázková hra MAN EURO: kdo bude mistrem Evropy?

MAN organizuje v několika dalších evropských zemích mezinárodní sázkovou online hru. Účastníci mohou sázet v malých soukromých skupinách a soutěžit se sportovními profesionály a „fotbalovými legendami“ z různých zemí. Vítěz získá zájezd do Mnichova včetně VIP vstupenek na zápas FC Bayern Mnichov. Pokud se chcete zapojit do MAN EURO, navštivte webovou stránku a zaregistrujte se na www.euro2021.man.


Během turnaje bude cestovat MAN Lion’s Coach německý národní tým. Foto MAN
C.I.E.B.