Osmdesát elektrických autobusů pro Budapešť
Po trhu v Rumunsku by mohl se svými elektrobusy zamířit SOR i do Maďarska. Foto SOR Libchavy
Provozovatel sítě veřejné dopravy v hlavním městě Maďarska zveřejnil tendr na nákup bateriových autobusů s nabíjením plug-in. Nabídky očekává do 13. dubna.
Čtvrtek, 01. dubna 2021, rebus
Budapest Budapesti Közlekedési Zrt. (BKV) zahájil výběrové řízení historického významu, dopravní společnost vlastněná městem, v průběhu tohoto roku zakoupí 80 čistě elektrických sólo autobusů. V Budapešti nejsou elektrické autobusy novinkou - 20 elektrických midibusů Modulo C68 E funguje od roku 2016. Je to však poprvé, co má být flotila hlavního města rozšířena o bateriové autobusy plné velikosti a jde o velký počet.

Podle oznámení o zakázce zakoupí BKV celkem 80 nových nízkopodlažních, výhradně elektrických městských sólo autobusů se systémem nabíjení CCS i s dodáním nabíjecích stanic a uvedením do provozu. Vozidla musí být od stejného výrobce a stejného typu s délkou minimálně 11 500 mm a maximálně 12 800 mm a nízkopodlažní konstrukce po celé délce. Je požadována klimatizace v celém prostoru, příprava na WiFi a instalace nabíjecích bodů USB.

Lhůta pro dodání autobusů i plné uvedení do provozu je maximálně 240 kalendářních dnů od uzavření smlouvy. Termín pro podání nabídek je 13. dubna 2021.


ZIEHL-ABEGG CZ
Volvo electric