Od soboty 5. června vyjíždí mezinárodní linka z Klatov do Bavorska
ARRIVA STŘEDNÍ ČECHY bude jezdit spoje na lince do Bavorska o víkendu. Ranní a odpolední spoj bude navazovat na vlak z Plzně. Foto IDPK
Další
Integrovaná doprava Plzeňského kraje po roční přestávce spustí linku spojující Nýrsko s německými lázněmi Bodenmains. Provoz zajistí Arriva a Wenzl.
Středa, 02. června 2021, rebus
Mezinárodní linka 982 Klatovy – Bodenmais vyjede letos poprvé 5. června. Nýrsko se Spolkovou republikou Německo spojuje sezónně už několik let, nově je však prodloužena až do lázní Bodenmais. V provozu bude do 26. září celý týden. O víkendech spoje zajistí ARRIVA STŘEDNÍ ČECHY. Na lince bude platit tarif IDPK (po českém území i pro mezistátní cesty), včetně nové síťové jízdenky Turista Plzeňskem a Bavorskem. Pro jednotlivé jízdy pouze po území SRN jen tarif VLC (www.vlc-tarif.de) a platba je pouze v Eur. V pracovní dny zajišťuje dopravu Wenzl, nástup po českém území je možný již s předem zakoupenou jízdenkou (např. z mobilní aplikace či z jiného spoje IDPK). V pracovní dny pojedou spoje z Nýrska dále do Hamrů. První ranní i odpolední zpáteční spoj naváže v Nýrsku u vlakového nádraží na vlak z Plzně. Trasa do Německa vede přes Svatou Kateřinu, Lam, Arnbruck do Bodenmaisu.

Také od soboty 5. června mohou cyklisté nově využít pro přepravu až 22 kol linku 981 z Domažlic přes Kdyni, Klatovy, Čachrov na Gerlovu Huť, Prášily, Srní, Modravu a Kvildu. Pro cestující z Domažlicka a Klatovska půjde o rychlé přímé spojení na Šumavu. Dnes je nutné přestupovat v Sušici či v Železné Rudě. Cyklobus pojede každou sobotu, neděli či státní svátek do 26. září. V autobuse platí tarif IDPK. První víkend provozu (5. a 6. června) jede linka v odlišných časech, protože nejezdí spěšný vlak Plzeň – Železná Ruda-Alžbětín. 

Další cyklobusy do Brd a Českého lesa jezdí v Plzeňském kraji od konce dubna. Více na webu IDPK.
Cyklobusy do Brd a Českého lesa v sobotu 5. června doplní linka na Šumavu. Foto IDPK
Rošero P
IDOS