Nové obce v IS KLID na Kladensku
Úpravy autobusového provozu od 1.září 2004 v integrovaném systému KLID na Kladensku
Úterý, 03. srpna 2004, dabra
Od 1. září budou do integrovaného dopravního systému KLID zapojeny další dvě obce. Linka číslo 2 bude prodloužena ze současné konečné Hnidousy přes Brandýsek do Cvrčovic. Linka současně obslouží přírodní park Čabárna. V pracovní den pojede 11 párů spojů, ve dnech volna 8 párů spojů. Linka číslo 2 je vedena v časech, kdy není tento směr zajištěn současnou linkovou dopravou, případně je linka číslo 2 upřednostněna a současné spoje zastaveny. Prodloužená trasa zahrnuje zastávky Cvrčovice,Čabárná: Brandýsek,Olšany:Brandýsek:Brandýsek,u kina:Cvrčovice,U Taušů:Cvrčovice,ObU. Všechny zastávky jsou zařazeny do druhého tarifního pásma.
Linky číslo 4 a 14 mění trasy a linka číslo 8 je zrušena.
Trasa linky číslo 4 je nově vedena v trase Rozdělov,jih- Dřetovice. Z Rozdělova,jih jede přes Náměstí Svobody po zastávku Divadlo po současné trase linky číslo 8, dále pokračuje po své trase přes ulici Kročehlavskou a Dříň do Vrapic, vybrané spoje pokračují do Stehelčevse a Dřetovic. V pracovní den pravidelný interval 30 minut s posílením po sedmé a čtrnácté hodině, ve dnech volna 30-60 minut. Trasa linky číslo 14 nově Dříň-Malé Přítočno. Upravená trasa linky číslo 14 vyjíždí ze Dříně po trase linky číslo 8, od zastávky Dubí,sokolovna pojede po své současné trase přes Náměstí Svobody na Nádraží ČD, vybrané spoje pokračují,do průmyslové zóny Jih a Malého Přítočna. V pracovní den interval 30 minut s posílením v dopravní špičce, v sobotu a neděli 60 minut.
Ostatní městské linky se vyjma několika minutových posunů vrací do stavu předprázdninového provozu.
Linka Kladno-Praha,Dejvická.
Na lince Kladno-Praha,Dejvická je zaveden celodenně pravidelný interval a odděleny spoje obsluhující Buštěhrad. Pod číslem linky 220012 jsou vedeny od 4,30 hodin do 23,00 hodin pravidelně obousměrně spoje v 30 minutovém intervalu. Odjezdy z autobusového nádraží v Kladně a opačně z Prahy, Dejvické jsou vždy v půl a celou hodinu. Všechny zajíždějí do Buštěhradu, jednou za dvě hodiny obslouží letiště Ruzyně.
Na jízdním řádu linky číslo 220011 jsou spoje vyjíždějící převážně z Rozdělova s přímou trasou do Prahy. Jedou také v 30 minutovém intervalu v období cca od 4,45 hod. do 8,45 hod. a od 13,15 hod. do 21,15 hod. Odjezdy obou linek jsou proloženy, výsledkem je pravidelný interval 15 minut.
Nová linka číslo 310360 z Nového Strašecí do Slaného.
Pro posílení dopravy žáků a studentů je zahájen provoz na nové lince z Nového Strašecí přes Stochov a Smečno do Slaného. V provozu bude pouze v pracovních dnech, odjezdy ve směru do Slaného jsou v 6,25 hod. ze Stochova a v 7,55 hod., 14,35 hod. a v 16,35 hod. z Nového Strašecí. V opačném směru ze Slaného v 7,00 hod., v 9,00 hod., v 15,30 hod. a v 17,30 hodin. Poslední spoj zajíždí do Kvíce a je ukončen na Stochově.
Od 1.září jsou nové průkazky na slevu žákovského a studentského jízdného.
(Podrobný popis žákovského jízdného podle HN)
Výměrem MF číslo 2/2004 je od 1.září zaveden nový druh zlevněného žákovského jízdného. Žáci a studenti potřebují pro prokázání nároku na zlevněné jízdné nové průkazy. Jsou odlišné pro věkovou skupinu do 15 let a od 15 do 26 roků. Vyplněné a školou potvrzené tiskopisy dopravce ověří a opatří folií a kruhovým hologramem. ČSAD KLADNO a.s. zajišťuje tuto službu ve všech čtyřech předprodejních místech, tj. ve Vrbenského ulici u autobusového nádraží, v Kročehlavech v ulici Vrchlického, na Náměstí Svobody a na nádraží ČD v obvyklé otevírací době. Formuláře tiskopisů jsou k dispozici od 16. srpna za cenu 1 Kč, ověřování bude zahájeno 20. srpna. Cena za ověření je 40 Kč. Průkaz je označen pořadovým číslem a platí u všech dopravců. Nárok se nevztahuje na jízdy městskými linkami pouze po území města.
Ludomír Landa, ČSAD KLADNO a.s.
Dopravci, chcete také cestující informovat o změnách. Napište nám a my je uveřejníme.
Rošero P
IDOS