Největší zakázka na e-busy Solaris v Německu dokončena
Devadesát Solaris Urbino 12 electric v Berlíně je v provozu. Foto Solaris
Další
V hlavním městě Německa jezdí s logem jezevčíka 123 ekologických autobusů. Do roku 2030 chce být Berlín bez emisí.

Středa, 30. prosince 2020, rebus
Solaris dokončil dodávku 90 elektrických autobusů Urbino 12 pro společnost Berliner Verkehrsbetriebe (BVG). Jednalo se o jeden z největších kontraktů na bateriové autobusy v Evropě a pro výrobce o dosud největší v Německu a třetí největší v historii. Berlínská flotila má nyní 123 elektrických autobusů značky Solaris, z celkových 138, a to i kloubových. Stý elektrobus BVG byl uveden do provozu v říjnu letošního roku.

BVG objednala 90 autobusů Urbino 12 v červnu 2019. Všech 90 autobusů je na konci roku 2020 v provozu.Vozidla jsou vybavena bateriemi s celkovou jmenovitou kapacitou 300 kWh. Nabíjejí se pomocí plug-in systému. Každý autobus přepraví 65 cestujících, je vybaven klimatizací s tepelným čerpadlem CO2, kamerami a USB porty. Pro zvýšení bezpečnosti a manévrování v městském provozu podporuje řidiče otočná kamera.

Solaris má v prvních třech čtvrtletích 2020 největší podíl (téměř 25%) nově registrovaných autobusů s elektrickým pohonem v západní Evropě, do ulic měst vyjelo 242 Solaris Urbino electic. Do Německa dodal více než 180 vozidel mimo jiné do Berlína, Drážďan, Hamburku, Frankfurtu, Hannoveru, Norimberku, Offenbachu a Würzburgu. Další smlouvy v současné době uzavírá.

ZIEHL-ABEGG CZ
Volvo electric