Město nožů Solingen jezdí Trolliny
Solingen objednal dalších 16 Solaris Trollino s IMC technologií od Kiepe Electric. Foto: Trollino 18 Stadtwerke Solingen
Další
Po kloubových Trollino získali Solaris a Kiepe Electric další zakázku pro Stadtwerke Solingen GmbH (SWS) v Německu na 16 trolejbusů Solaris Trollino 12.
Pondělí, 26. října 2020, rebus
Prvních 8 trolejbusů Trollino 12 dodá Solaris a Kiepe Electric v roce 2021, druhá část objednávky má dorazit do konce roku 2023.
Solaris se zúčastnil výběrového řízení v konsorciu s německým výrobcem elektrických pohonných systémů Kiepe Electric z Düsseldorfu (vlastněným Knorr-Bremse AG). "Se společností Solaris jako silným partnerem jsme již úspěšně dokončili řadu projektů. Nyní vybavíme 12 metrové trolejbusy Solaris Trollino pro městskou dopravní společnost Solingen naší inovativní technologií IMC®,“ uvedl Alexander Ketterl, generální ředitel společnosti Kiepe Electric GmH. Kiepe Electric, je majitelem ochranné známky IMC®  (In-Motion-Charging, užívané pro bateriové trolejbusy "nabíjené za pohybu").


Kromě konvenčního elektrického pohonu budou trolejbusy pro Solingen vybaveny trakčními bateriemi s kapacitou 45 kWh a budou moci jet i mimo trolejové vedení, ze kterého budou získávat během jízdy energii. Dvanáctimetrové trolejbusy byly navrženy pro 80 cestujících, z toho 22 sedících. Kromě už standardního moderního vybavení budou mít řidiči uzavřenou kabinu.

Jedná se o další objednávku pro město Solingen v Severním Porýní-Vestfálsku s necelými 200 tisíci obyvateli a známým výrobou nožů a nůžkami z nerezové oceli za poslední dva roky. Čtyři Trollino 18,75 s bateriovým pohonem (Batterie-Oberleitungsbusse - BOB) dodal Solaris do SWS v roce 2018. Další první kloubový Trollino 18 obdrží město v nejbližší době a dalších 15 postupně během dvou let.

V Německu je v současné době trolejbusová síť ve třech městech: Eberswalde, Esslingen a Solingen. V každém jsou v provozu i trolejbusy od Solaris. Dvanáctimetrové Trollino však bude první tohoto typu v Německu; kloubových je již téměř 30.

1 600 trolejbusů od Solaris vozí cestující v 17 státech po celé Evropě v ulicích téměř 60 měst, například v Budapešti, Gdyni, Miláně, Ostravě Římě, Saint-Etienne, Salcburku nebo Vilniusu.

Solaris Trollino 12 objednáno pro Solingen. Foto Solaris
Volvo electric