Mercedes-Benz dodává belgické skupině TEC 129 hybridních Citaro
První z celkem 129 hybridních kloubových autobusů Mercedes-Benz Citaro G je ve Valonsku v provozu. Foto Daimler
Další
Všechny nové žluté kloubové autobusy Citaro budou ve Valonských městech Lüttich, Mons a Nivelles do léta 2021.
Pátek, 12. února 2021, rebus
První z celkem 129 nových hybridních kloubových autobusů Mercedes-Benz Citaro G jedné z největších zakázek na kloubové autobusy za poslední roky je v provozu. Součástí je komplexní servisní smlouva na osm let.

Citaro G hybrid pro TEC Group sníží spotřebu paliva a tím i emise CO2 až o 8,5 procenta. V závislosti na typu provozu jsou vozidla třídvéřová pro příměstský provoz nebo pro městskou dopravu se čtyřmi dveřmi. Cestující s omezenou schopností pohybu a orientace mohou nastupovat pomocí elektrického výtahu. Interiér je klimatizovaný a k dispozici jsou USB porty, podlaha má dřevěný vzhled a sedadla s vysokými opěradly jsou z koženky v červené barvě.

Řidiči jsou chráněni celoskleněnými dveřmi kabiny a mají řadu pomocníků jako je aktivní brzdový asistenční systém Preventive Brake Assist a Sideguard Assist pro snadné zatáčení a detekci chodců.

Belgická společnost Transport en Commun (TEC Group) provozuje veřejnou dopravu ve Valonském regionu v Belgickém království. Zaměstnává přibližně 5 200 zaměstnanců, z nichž přibližně 3 200 jsou řidiči. V provozu je téměř 2 400 autobusů a několik vlaků. Skupina TEC provozuje 767 linek a každý rok přepraví přibližně 150 milionů cestujících.

ZIEHL-ABEGG CZ
Volvo electric