Košickou MHD posílí nové autobusy Solaris
Do konce roku jezdí na linkách MHD v Košicích elektrobus SOR s motivy pohádek a historickou tramvají. Foto DPMK
Dopravní podnik města Košice objednal na konci května od Solaris Bus & Coach patnáct autobusů Solaris Urbino 12. Po třech letech od uzavření výběrového řízení.
Pátek, 04. června 2021, rebus
Dopravní podnik se ve spolupráci s městem Košice rozhodl využít rámcové smlouvy uzavřené na základě výsledku výběrového řízení v roce 2018 s délkou trvání čtyři roky a po třech letech objednal 31. května 2021 plný počet autobusů. Vozidla budou vybavena klimatizací a USB nabíječkami.

Konečná nákupní cena je přibližně o desetinu nižší než původní. Jedno vozidlo bude stát 209 900 Eur, celkem všech patnáct necelých 3,15 mil. Eur. "Po dlouhých měsících se nám podařilo vyjednat nové podmínky opce, kterou mělo město Košice v minulosti na nákup nových autobusů uzavřenou. Dodavatel nám dal slevu, kterou jsme požadovali," řekl starosta města Jaroslav Polaček. Úspora by měla být téměř půl milionu Eur, které město použije na projekty dopravní infrastruktury. Nákup autobusů nebude financovaný z eurofondů, ale prostřednictvím úvěru. Všechna vozidla mají být do Košic dodána nejpozději do listopadu tohoto roku.

V Košicích jezdí z 35 autobusů Solaris zakoupených mezi lety 2000 až 2004 ještě 22 vozů.

busportal.sk
C.I.E.B
Zliner
Volvo DD