HESS získal objednávku na elektrické autobusy do Winterthuru
24,7 m dlouhé autobusy lighTram od HESS budou jezdit ve Winterthuru v kantonu Curych. Foto Hess
Výrobce autobusů HESS zvítězil v mezinárodním tendru a podepsal rámcovou smlouvu na dodání až 70 elektrických autobusů se Stadtbus Winterthur ve Švýcarsku.
Pondělí, 12. dubna 2021, rebus
Švýcarská společnost HESS dodá do města v kantonu Curych až 70 vozidel typu «lighTram®». Po Ženevě, Lausanne, Bernu, Luzernu, Curychu a St. Gallenu se nyní  24,7 m dlouhé autobusy od společnosti HESS rozjedou ve Winterthuru, kde na linkách 5 a 7 nahradí dieselové autobusy. Celková hodnota zakázky je přibližně 110 milionů CHF.

S atraktivním designem, prostornými plochami pro stání a ergonomickými pracovišti řidiče přinesou vozidla do veřejné dopravy novou dimenzi. Inovativní management energie umožňuje lehčí konstrukci vozů. Proto může být přepraveno více cestujících než u ostatních elektrických autobusů. Kromě toho spotřebují i méně energie, uvádí výrobce. Vozidla se během jízdy dobíjí v určitých úsecích trasy "dynamickým nabíjením".

HESS vyrábí elektricky poháněné autobusy od roku 1940, dnes přepravují vozidla jeho značky stovky tisíc cestujících každý den.


Volvo electric