E-busy MAN Lion’s City
MAN poslal na silnice první vůz poháněný elektřinou již před padesáti léty. Milník pro novodobé elektrobusy MAN je rok 2020, kdy byl Lion's City E zaveden do sériové výroby.
Úterý, 13. dubna 2021, rebus
Elektrický pohon vozidel oslovoval a nacházel své zákazníky již před sto dvaceti léty, v posledních letech a měsících se do automobilového průmyslu ve velké míře vrací. Efektivní elektromobilita není sice pro každého, jsou však segmenty dopravy, kde se prosazuje s velkou razancí. A to k radosti nejen finálních výrobců a komunálních politiků, ale rovněž provozovatelů a zákazníků, v tomto případě cestujících. Týká se především hromadné městské autobusové dopravy.

MAN má s elektrobusy dlouholeté zkušenosti. První z nich „poslal“ na silnice již před padesáti léty. Za tu dobu mnichovští specialisté, vývojáři a konstruktéři rozhodně neusnuli na vavřínech, ale pracovali s moderními technologiemi a materiály. Výsledkem je zavedení plně elektrického městského autobusu MAN Lion’s City E do sériové výroby. Tento opravdový milník elektromobility ponese již navždy letopočet 2020.

Sériová výroba elektrobusů

Prvními zákaznickými elektrovozidly, která sjela z montážní linky MAN, byly dvanáctimetrové sólové verze městského autobusu MAN Lion’s City E. Vozy zamířily do hamburské společnosti pro veřejnou dopravu (VHH). Plně elektrický MAN Lion’s City E ve verzi kloubového autobusu následuje v první polovině letošního roku.

V Hamburku a dalších evropských městech dnes elektrický MAN Lion's City E ukazuje dennodenně své schopnosti. Inspiruje tak provozovatele autobusů, řidiče i odborníky.

„Jsem rád, že nyní můžeme dodávat inovativní a mnohokrát oceněné elektrobusy MAN Lion’s City E jako sériově vyráběná vozidla. Zahájení sériové výroby je pro naši společnost MAN Truck & Bus důležitým milníkem v plánu e-mobility. Rozšiřujeme tím naše výrobní portfolio a činíme další strategický krok směrem k udržitelné mobilitě,“ říká Michael Kobriger, člen výkonného výboru pro výrobu a logistiku ve společnosti MAN Truck & Bus a Board Mentor pro obchodní divizi Bus.

Během posledních několika let společnost MAN s maximální péčí připravovala nastavení výroby autobusů a starala se o dokonalé proškolení svých zaměstnanců, aby mohli správně reagovat na výzvy elektromobility. "Nyní, když byla zahájena sériová výroba, rád bych vyjádřil svou vděčnost celému týmu, který neúnavně a ve spolupráci s různými odděleními vyvinul spolehlivý elektrický autobus a úspěšně jej integroval do výrobního systému," říká Kobriger.

Pružná produkce autobusů

Zcela elektrický MAN Lion’s City E je kompletován pružným způsobem ve stejném výrobním pořadí jako ostatní modely nové generace městských autobusů. A to na jedné výrobní lince a bez jakýchkoli přemosťovacích kroků. Integrace nové výrobní sekvence do stávajícího nastavení si vyžádala pečlivou přípravu. U elektrického autobusu se zhruba 30 % až   40 % samotné karoserie liší od jejího konvenčního protějšku. Pak je tu také elektrický pohon, systém baterií a další vysokonapěťové komponenty. V rámci přípravy výroby bylo nutné zakoupit nové systémy nebo upgradovat ty stávající. Musely být přepracovány procesy a zhruba 3 500 zaměstnanců muselo projít rozsáhlým školením. To vše v rámci jednoho velkého cíle: Zahájit integrovanou sériovou výrobu elektrických autobusů MAN Lion's City 12 E do začátku čtvrtého čtvrtletí roku 2020. Přičemž celý výrobní proces dnes probíhá na jedné výrobní lince společně s městskými autobusy poháněnými konvenčními systémy se spalovacím motorem.

Do konce loňského roku bylo předáno společnosti Hamburk-Holštejn (MHD) 17 nových elektrických autobusů. Pro značku MAN je to byla velká dodávka zákazníkovi mimo zadávací řízení. Další města následovala hamburský příklad objednáním MAN Lion's City E a zavedením vozidel s lokálně nulovými emisemi do své sítě veřejné dopravy. Jedna z objednávek pochází také ze švédského Malmö. Společnost Nobina Sverige AB, největší provozovatel autobusové dopravy ve Skandinávii, zadala objednávku na 22 autobusů MAN Lion’s City E. Obyvatelé v Malmö a okolí se nyní mohou těšit na čistá a tichá vozidla.

Důležité zkoušky a testy

Inženýři z vývojového oddělení MAN nešetřili snahou zajistit, aby bylo Lion's City E snadno integrovatelné do provozních činností zákazníků. Koneckonců, nákladní vozy a autobusy MAN jsou již více než 30 let odesílány do severního Švédska na zimní testování. Není tedy žádným překvapením, že nový elektrický autobus MAN Lion’s City E předvedl také svou schopnost odolat nízkým teplotám, minus 30 stupňů a méně, hluboko za polárním kruhem. Výlet do intenzivního tepla Sierry Nevady ve Španělsku loni v létě představoval další výzvu v komplexním pokusu a testování programu. Kromě tradičního zimního a letního testovacího programu musel MAN Lion’s City E zvládnout i extrémní podmínky v klimatickém aerodynamickém tunelu, aby bylo možné dosáhnout výsledků mnohem rychlejším a komplexnějším způsobem. Kvůli nepříjemné situaci  s koronaviry byl zrušen test ve španělské Andalusii. Místo něj proběhlo testování autobusů MAN ve Freiburgu v jižním Německu. "Výsledky letních testů ukazují, že náš elektrický autobus jasně splňuje ambiciózní cíle, které jsme si stanovili pro důležité problémy, jako je vytápění a klimatizace." Jízdní dynamika autobusu také prošla rozsáhlým testováním, abychom dosáhli toho, že cestující budou mít vždy bezpečnou a pohodlnou cestu, a to i v případě výrazných požadavků na výkon,“ říká Jörg Junginger, vedoucí oddělení testování vozidel. „Můžeme hrdě oznámit, že náš MAN Lion's City E je plnohodnotný vůz sériové výroby!“, doplňuje Junginger. Dalším jasným důkazem je úspěšný zákaznický test ve španělském Badajozu. V teplotách přes 35 stupňů Celsia MAN Lion's City E dokončil celou 16 hodinovou směnu a pokryl celou trasu v impozantní vzdálenosti 284 km. Tyto výsledky zdůrazňují spolehlivost vozidla a fakt, že MAN Lion’s City E spolehlivě zajišťuje dojezd 200 km a až 270 km za příznivých podmínek po celou dobu životnosti baterií.

Velká zakázka

Provozovatel veřejné dopravy společnost VAG Nürnberg objednala na začátku letošního roku 39 e-autobusů MAN, včetně 28 kusů MAN Lion's City 18 E a jedenácti MAN Lion's City 12 E. Pro MAN je to dosud největší objednávka elektrických autobusů a vůbec první objednávka zahrnují kloubové elektroautobusy.

Společnost Verkehrs-Aktiengesellschaft Nürnberg (VAG) je dlouhodobým partnerem MAN. Autobusovou flotilu německé dopravní společnosti, včetně objednaných vozidel, tvoří přibližně 200 vozidel, která zahrnují jak vozy s motory na motorovou naftu, zemní plyn, tak vozy s hybridním či plně elektrickým pohonem. Obě společnosti spolupracují na provozních zkouškách městských autobusů. Elektrické sólové a kloubové autobusy MAN Lion’s City 18 E a 12 E budou nabíjeny výhradně v depu „zelenou“ elektřinou. Vozidla mají přepravní kapacitu na úrovni 120 či 88 cestujících.

Dvanáctimetrový model elektrobusu má jeden elektromotor umístěný na zadní nápravě. Kloubová varianta je poháněna dvěma elektromotory na druhé a třetí nápravě. Pohonná jednotka čerpá energii z baterií na střeše vozidla s instalovanou kapacitou 480 kWh (sólo) nebo 640 kWh (kloubový autobus).

Společnost VAG se rozhodla pořizovat od roku 2020 pouze elektrické autobusy, novými vozidly má být postupně elektrifikována celá flotila autobusů. VAG hodlá v prvním kroku do konce roku 2022 koupit 52 plně elektrických autobusů.

S výhledem do roku 2030 VAG očekává, že polovinu flotily 160 autobusů budou tvořit plně elektrická vozidla. V rámci realizace dostatečného počtu dobíjecích stanic pro své městské autobusy buduje VAG s pomocí společnosti Siemens „přístav“ e-bus s 39 parkovacími místy, který bude připraven k provozu v polovině roku 2021.

První elektrický autobus MAN 750 HO-M10 E byl schopen přepravit 99 cestujících na vzdálenost 50 kilometrů. Baterii si vezl v přívěsu. Foto MAN
Volvo electric