Autobusy SCANIA znovu na českém trhu
Společnost Scania navázala na dobrou tradici a již po roce od uvedení autobusu Scania Irizar na náš trh sklízí velké úspěchy. Tento model byl se značným náskokem zvolen čtenáři časopisu Trucker
Pondělí, 25. června 2001, dabra
Společnost Scania navázala na dobrou tradici a již po roce od uvedení autobusu Scania Irizar na náš trh sklízí velké úspěchy. Tento model byl se značným náskokem zvolen čtenáři časopisu Trucker Autobusem sezóny 2001.
Scania dodává na náš trh dálkové autobusy (Scaniabus.jpg, 133kB) vyrobené ve spolupráci se španělskou firmou Irizar. Ta se může chlubit více než stoletou tradicí a dlouhodobou zkušeností v oblasti výroby autobusových nástaveb. V současné době patří mezi největší firmy svého zaměření v Evropě. Její výrobky získaly řadu ocenění za design a již několikrát titul autobus roku. Společnosti Irizar byl jako jedinému výrobci autobusových nástaveb udělen certifikát kvality ISO 9000.
Luxusní turistické autokary jsou určeny pro dálkovou přepravu, s jednodušším vybavením mohou být také používány jako expresní autobusy pro kratší vzdálenosti v rámci vnitrostátní dopravy. Velkou předností autobusových podvozků Scania je používání stejných součástí jako u nákladních automobilů, což znamená, že jsou díly mnohem odolnější než součásti, které se v autobusech běžně používají. Pro uživatele to znamená vyšší spolehlivost, životnost a nízké provozní náklady. Autobusy taktéž splňují požadavky velmi přísné bezpečnostní normy ECE 66, jsou charakteristické svojí spolehlivostí, nízkou spotřebou, bezpečností a hospodárným provozem.
Podvozky Scania se nabízejí v celé řadě variant, takže každý doprace má možnost vybrat si přesně ten typ, který vyhovuje jeho nárokům: Autobusy dvou- nebo třínápravové s motory do 420 HP, s manuálním řazením nebo automatickými systémy Comfort Shift nebo Opticruise. Všechny motory odpovídají normě Euro 3.
Výjimečnost vozů Scania Irizar dokazuje i to, že se autobus stal vítězem ankety čtenářů časopisu Trucker v České a Slovenské republice a získal ocenění Autobus sezóny 2001. Scania se tak již podruhé stává nositelem tohoto ocenění, když v roce 1997 sklidila stejný úspěch s autobusem Scania OmniCity.
"Trh s autobusy se v České republice úspěšně vyvíjí a velký potenciál vidím v souvislosti s blížícím se vstupem do Evropské unie. Postupně bude docházet k obměně vozového parku za autobusy splňující normy EU. V současné době máme na trhu již osm autobusů Scania Irizar a pevně věřím, že našich služeb využijí i další zákazníci, kterým určitě máme co nabídnout," komentoval situaci pan Martin Bašta, zástupce společnosti Scania CZ pro prodej autobusů.
Čerstvým majitelem luxusního autobusu Scania K 124EB4x2 - Irizar Century se v červnu stala dopravní společnost CS Trans. Vybrala si autobus s 12-ti litrovým motorem 420 k, Euro 3, který nabízí všechny přednosti motorů Scania - vysoký točivý moment již při nízkých otáčkách, nízkou spotřebu paliva a nízké emise výfukových plynů. Je vybaven automatickou převodovkou Comfort Shift, kotoučovými brzdami, ABS systémem, elektronicky řízeným vzduchovým odpružením a nezávislým zavěšením přední nápravy.
Věrným zákazníkem značky Scania je také plzeňská firma DT Express, která opětovně využila služeb společnosti, když po pěti letech rozšířila svůj vozový park o druhý vůz této značky. "Autobus Scania vykazuje jedny z nejlepších parametrů, a proto jsem se rozhodl ke koupi dalšího vozu. Jeho užitná hodnota a vybavení převyšují cenu autobusu," zdůvodnil své rozhodnutí majitel firmy DT Express pan Jiří Novák.

C.I.E.B
Zliner
Volvo DD