Trolejbus Škoda s novým designem brázdí ulice Plzně
Trolejbus Škoda 27 Tr určený pro dopravní podnik ve slovenské Žilině. Foto Škoda Transportation.

Na zkušební jízdy vyrazilo vozidlo Škoda 27 Tr, určené pro slovenskou Žilinu. Škoda v rámci výroby celkem patnácti trolejbusů poprvé použila novou generaci karosérií SOLARIS NEW URBINO.
Reklama
Na zkušební jízdy vyrazilo vozidlo Škoda 27 Tr, určené pro slovenskou Žilinu. Škoda v rámci výroby celkem patnácti trolejbusů poprvé použila novou generaci karosérií SOLARIS NEW URBINO.

Prototyp trolejbusu ze Škody Electric s novým designem a s novou karosérií SOLARIS NEW URBINO mohou v těchto dnech spatřit lidé v ulicích Plzně. Škoda vyrobí pro Dopravní podnik v Žilině patnáct takových trolejbusů.

„Trolejbus se bude vyznačovat nejen zajímavým designem, ale především vysokým komfortem pro cestující i řidiče. Pro dopravce je vozidlo zajímavé z hlediska nízkých nákladů na provoz a údržbu,“ říká obchodní manažer Škody Electric Petr Kasenčák.

Kontrakt pro Žilinu je složen ze dvou částí. V rámci první části Škoda Electric vyrobí dvanáct kloubových trolejbusů Škoda 27 Tr a tři vozy typu Škoda 26 Tr za zhruba 225 milionů korun. Druhou částí kontraktu je opce na dalších dvanáct vozidel, z toho šest kloubových a šest dvanáctimetrových.

Novinka ze Škodovky bude absolvovat část jízdních zkoušek nejprve v Plzni. „Testy bez cestujících budou pokračovat v Bratislavě a zkušební provoz s cestujícími je pak už naplánován do Žiliny,“ vysvětlila projektová manažerka Jitka Holá. „První se na zkouškách v Plzni objevil prototyp osmnáctimetrového kloubového trolejbusu, následně přijde na řadu prototyp dvanáctimetrového vozu,“ doplňuje Jitka Holá.

Nové vozy nabídnou cestujícím i řidičům vysoký komfort. Vozidla pro Žilinu budou například vybavená výkonnou klimatizací, pasažérům poslouží USB konektory umožňující nabíjení telefonů v průběhu cesty i přehledný informační systém. Samozřejmostí nízkopodlažních trolejbusů je kneeling, který umožňuje snadný nástup a výstup z vozu.

Zdroj: ŠKODA TRANSPORTATION a.s.