S FlixBusem do dalších míst v Německu
Od 27. dubna vyjedou autobusy pod hlavičkou FlixBus na další mezinárodní linky. Enjoy Europe do Bonnu nasadí nové Setry. Foto Enjoy Europe

Nový partner FlixBusu, Enjoy Europe, bude provozovat linku z Prahy přes Drážďany do Kasselu, Dortmundu a Bonnu. Z Prahy do Michova, na pobřeží Bodamského jezera a až na francouzské hranice do Freiburgu, pojede AlvaTour. Obě linky startují 27. dubna.

Nový partner FlixBusu, Enjoy Europe, bude provozovat linku z Prahy přes Drážďany do Kasselu, Dortmundu a Bonnu. Z Prahy do Michova, na pobřeží Bodamského jezera a až na francouzské hranice do Freiburgu, pojede AlvaTour. Obě linky startují 27. dubna.

Spolupráce Enjoy Europe a FlixBus pokračuje z minulosti. Enjoy Europe na českém trhu působila jako incomingová agentura se zaměřením na turisty z dálného Východu. Pro tyto účely pořídila i několik autobusů, nicméně menší skupiny turistů bylo výhodnější poslat za památkami v Česku prostřednictvím linkového dopravce. V tom okamžiku do hry vstoupil FlixBus, který svými spojeními například do Českého Krumlova, nebo do Karlových Varů agentuře nejlépe vyhovoval. Byla uzavřena dohoda o prodeji jízdenek, Enjoy Europe se stala prodejní agenturou FlixBusu, takových je po České republice více než 450. Když v březnu roku 2020 uhodila pandemie Covid-19, cesty turistů z Východu ustaly, letecké spojení bylo na nějakou dobu úplně zrušeno a teprve v letošním roce se očekává výraznější návrat této skupiny cestujících do Evropy. Enjoy Europe se svými autobusy dohodl s FlixBusem další formu spolupráce – tzv. Kooperativní linku. V roce 2021 poprvé vyjely bílé autobusy Enjoy Europe na trasu Lipno-Praha-Špindlerův Mlýn a jízdenky na toto spojení bylo možné zakoupit na webu a v aplikaci FlixBus. Letos přichází poslední krok k dovršení spolupráce s dopravcem. Od 27. dubna vyjedou první zelené autobusy dopravce Enjoy Europe na mezinárodní linku FlixBus.

Linka z Prahy do Bonnu bude provozována pět dní v týdnu, z Prahy v pondělí, čtvrtek, pátek, sobotu a neděli a opačným směrem z Bonnu v pondělí, úterý, pátek, sobotu a neděli. Z Prahy Florence autobus vyjíždí v 8:40, zamíří do Drážďan (10:30), Lipska (12:15) a Göttingen (15:10), zastaví v Kasselu Wilhelmshöhe (16:10), Dortmundu (18:20), Leverkusenu (19:35), Letišti Bonn/Köln (20:10) a svoji jízdu ukončí v Bonnu na Fernbusstelle Museumsmeile ve 20:45. Zpáteční cesta začíná v Bonnu v 9:50, autobus pak zastavuje na zastávkách Letiště Bonn/Köln (10:20), Leverkusen (10:55), Dortmund (12:15), Kassel Wilhelmshöhe (14:30), Göttingen (15:30), Lipsko (18:20), Drážďany (20:05) a konečně přijíždí do Prahy na Florenc v 22:10.

I tato linka nabízí cestujícím nové výletní cíle. Město Kassel je korunováno úchvatným zámeckým parkem s dlouhou fontánovou kaskádou. Park a zámek Wilhelmshöhe je zapsán mezi památky UNESCO. Přímé spojení do Dortmundu zajisté ocení všichni fanoušci tamního fotbalového týmu Borrusia Dortmund. Za fotbalem je možno jet i do Leverkusenu, zároveň se zde nachází skvělý přestupní bod na vlak směřující do centra Kolína nad Rýnem. Bonn samotný je pak městem s prastarou historií sahající až do římského období, z té doby dosud zůstala zachována řada připomínek. Nutno také zmínit, že Bonn je rodným městem skladatele Ludvíka van Beethovena a každoročně se tu koná Beethovenfest. Letos od konce srpna do konce září. Cestujícím se díky této lince opět významně rozšiřuje paleta možností, kam letos vyrazit za poznáním.

Bodamské jezero je jedna z nejzářivějších perel v jižním Německu

Od 27. dubna z Prahy vyjede přímé spojení z Prahy do Mnichova, na výběr je několik míst na severním břehu Bodamského jezera. Finální destinací bude historická brána pohoří Schwarzwald, město Freiburg im Breisgau. Pro FlixBus CZ bude linku obsluhovat autobusová společnost AlvaTour s.r.o. Z Prahy bude dopravce operovat pět dní v týdnu: v pondělí, čtvrtek, pátek, sobotu a neděli, opačným směrem z Freiburgu shodně 5 dní: v pondělí, úterý, pátek, sobotu a neděli. Z Prahy Florence bude autobus odjíždět v 8:50, popřípadě z Hlavního nádraží v 9:00 a expresně bez zastávky jede až do Mnichova, kde zastaví v 13:50. Dalšími zastávkami budou Letiště Memmingen (15:40), Memmingen (15:55), Leutkirch im Ällgau (16:30), Wangen im Ällgau (16:55), Ravensburg (17:30), Markdorf (18:00), Meersburg (18:20), Überlingen (18:45), Stockach (19:10), Engen (19:25) a přijíždí do Freiburgu im Breisgau v 20:55. Opačným směrem vyjíždí z Freiburgu v 7:25, pokračuje přes Engen (8:50), Stockach (9:10), Überlingen (9:30), Meersburg (9:55), Markdorf (10:20), Ravensburg (10:55), Wangen im Ällgau (11:30), Leutkirch im Ällgau (12:00), Memmingen (12:30), Letiště Memmingen (12:45), Mnichov (14:10) a přijíždí do Prahy k Hlavnímu nádraží v 19:20 a na Florenc v 19:30.

Linka bude mimořádně zajímavá z hlediska turistického ruchu. Spojí čtyři různorodé regiony jižního Německa: metropolitní Mnichov, podalpskou krajinu v Ällgau, pobřeží Bodamského jezera s krásnými historickými městy a téměř francouzsky šarmantní Freiburg,“ vysvětluje záměr dopravce Tomáš Beránek, tiskový mluvčí FlixBusu CZ. „Už první čísla z předprodejů nám hlásí, že tato linka se trefila do vkusu cestujících.“

Za návštěvu stojí Memmingen, jedno z nejzachovalejších historických měst bavorského Švábska, najdete v něm souhrn památek od středověku přes renesanci až po barokní dobu. Městské hradby dnes už jen stráží neopakovatelný genius loci tohoto duší ještě středověkého města, který nasají návštěvníci všude po historickém centru. Gotické kostely, malované barokní měštanské domy, kde v přízemí stále fungují malé krámky a stylové restaurace. Überlingen je malebné městečko na břehu Bodamského jezera, skvělé výchozí místo na výlety, procházky po nábřeží. Strávit čas rozjímáním u blyštivé vodní hladiny je pro mnohé zárukou zklidnění mysli. Žádný návštěvník Überlingenu se nesmí zapomenout vyfotit s pitoreskní fontánou BodenseeReiter. Dílo bylo odhaleno v roce 2000, autor se nechal inspirovat legendou ze 16. století, kdy osamělý jezdec nevědomky překonal zamrzlé Bodamské jezero a v okamžiku, kdy to zjistil, umřel leknutím.

Na úpatí pohoří Schwarzwald leží mezi horami a řekou Rýnem Freiburg im Breisgau. Bohaté město, které bylo vždy křižovatkou obchodu i různých kulturních vlivů si nese známky vývoje ve svých uličkách. Historické centrum stojí za prozkoumání, výhled z prvních kopců pohoří Schwarzwald poskytne nevídanou podívanou na město a údolí Rýna. Nádhernou podívanou skýtá také středověká katedrála Munster, stavba zázrakem unikla dvěma velkým náletům za 2. světové války a oproti jiným německým katedrálám září béžovou a růžovou barvou kamene. Poznávacím znamením Freiburgu je Bachle, kanalizační systém, který protkává celé centrum města. Voda zde teče průzračně čistá a tak nic nebrání zchlazení v malých městských potůčcích. Freiburg se honosí přídomkem nejslunečnějšího města v Německu.

Od 27. dubna FlixBus spouští také prodlouženou linku z Prahy přes Chomutov do Lipska až do námořního přístavu Hamburk. Nabídne také spojení Liberce přes Horní Lužici do Berlína a do Budapešti.