Inovativní zkušební zařízení E-BENCH se nachází ve výzkumném a vývojovém centru IVECO BUS ve Vénissieux ve Francii je v Evropě jedinečné. Umožňuje výrobci autobusů optimalizovat čas potřebný k uvedení vozidel na trh.
Inovativní zkušební zařízení E-BENCH se nachází ve výzkumném a vývojovém centru IVECO BUS ve Vénissieux ve Francii je v Evropě jedinečné. Umožňuje výrobci autobusů optimalizovat čas potřebný k uvedení vozidel na trh.
S cílem urychlit vývoj svých vozidel a zvýšit jejich spolehlivost, rozhodl se IVECO BUS vybavit své výzkumné a vývojové centrum ve Vénissieux zkušebním zařízením nazvaným E-BENCH. To mu umožní testovat jednotlivé komponenty i celá vozidla, a simulovat všechny typy misí a všechny typy klimatických podmínek v reálných jízdních podmínkách.
V Evropě jedinečné a mimořádně všestranné zkušební zařízení vyniká svými zkušebními možnostmi: válcový dynamometr, klimatizační stolice, stolice pro jednotlivé komponenty, kompletní stolice HIL (všechny komponenty dohromady), kompatibilita pro vozidla s elektrickým a vodíkovým pohonem stejně tak jako pro vozidla se spalovacím motorem.
Architektura E-BENCH se skládá z propojených buněk, které umožňují testování vozidel a především funkčních modelů zvaných SKATE. Hlavní testovací buňka může simulovat dynamiku vozidla prostřednictvím dvou zatěžovacích strojů, přičemž simuluje extrémní klimatické podmínky a kombinuje klimatické funkce (mezi -15 °C a +55 °C ve všech ročních obdobích). Tato omezení generují průtok vzduchu až 210 000 m3/h.
"Toto nové testovací zařízení bude skutečným přínosem pro podporu vývoje a vyladění všech nových produktů IVECO BUS s nejnovějšími technologiemi. Zlepší dobu uvedení na trh, spolehlivost a vyspělost produktů ve fázích vývoje. Zákazníci budou navíc mít jistotu, že jsou v čele snah o mobilitu budoucnosti právě díky nejmodernějším a ejefektivnějším řešením čisté dopravy, která splňují požadavky všech náročných misí." IVECO BUS představilo E-BENCH na Feel the BLUE pulse v Meudonu u Paříže 24. a 25. května 2023.
Projekt IVECO BUS E-BENCH byl financován státem v rámci Programu investic do budoucnosti, který je nyní součástí programu "Francie 2030" a který provozuje ADEME, francouzská Agentura pro ekologickou transformaci.

Varšava připravuje centrální systém informací pro cestující
Olomouc spouští platbu jízdného kartou ve vozech MHD
123 pražských tramvají Škoda 15T vybaví klimatizací polská…

