Dvanáctimetrové nízkoemisní autobusy budou jezdit na bioCNG vyrobený z biologicky rozložitelných odpadů. První čtyři vozy by měl vybraný dodavatel předat dopravnímu podniku letos v listopadu.
Dvanáctimetrové nízkoemisní autobusy budou jezdit na bioCNG vyrobený z biologicky rozložitelných odpadů. První čtyři vozy by měl vybraný dodavatel předat dopravnímu podniku letos v listopadu.
Nové městské autobusy pro Mladou Boleslav budou vybaveny klimatizací, WiFi, kamerovým systémem a standardně odbavovacím a informačním systémem. Na řidiče je připraven alkoholový testr. Předpokládaná hodnota zakázky činí 130 415 000 korun bez DPH. Nákup je spolufinancován z IROP v rámci ITI. Při hodnocení má 70 % váhu cena, 20 % celková obsaditelnost a 10 % podíl nízkopodlažní plochy.
Termín pro podání nabídek je stanoven na (14. březen 2023. 3. dubna 2023) na 11. dubna 2023..
Dodávky jsou naplánovány mezi lety 2023 - 2027. První čtyři vozy má dodat vybraný uchazeč do 30. listopadu 2023.
Dopravní podnik Mladá Boleslav s.r.o. (DPMLB) aktuálně disponuje 21 autobusy Iveco Urbanway na CNG, 4 autobusy Irisbus Crossway (rok výroby 2008) a 7 autobusy Mercedes Citaro (rok výroby 2004 – 2007). "Znamená to, že prvotní náhrada se bude týkat vozidel Mercedes-Benz Citaro a Irisbus Crossway, další pak na základě aktuálního technického stavu vozidel. Nová vozidla budou jezdit v barvách DPMLB. V současné době provozuje DPMLB 20 stálých linek, k tomu linku H, která je v provozu v případě domácího utkání hokejistů BK Mladá Boleslav, zajišťuje i svozovou školní linku ze sídliště Sever do škol v sídlišti Na Slavoji. Případné změny linek a jízdních řádů vyplývají z aktuálních provozních a dopravních podmínek, možné rozšíření se zatím neplánuje. Stejně tak změny ve stávajícím jízdném a přepravních podmínkách. Zároveň je DPMLB připraven na případné změny v návaznosti na fungování Integrovaného dopravního systému Středočeského kraje na základě jednání se zástupci IDSK a přínosných akceptovatelných návrhů," uvádí Jaroslav Semler, provozně dopravní referent DPMLB.
Všechny autobusy městského dopravce by měly využívat k pohonu bioplyn ze stanice v Areálu ekologického využití odpadu v průmyslové zóně Plazy v Mladé Boleslavi, která bude zpracovávat odpad z jídelen, restaurací a obchodů. V provozu by měla být již tento rok.

První vodíkový autobus od IVECO BUS jezdí ve Francii
IVECO BUS vyrobí pro Itálii 80 minibusů Daily CNG
Škoda Electric vyrobí další trolejbusy do Ústí nad Labem


