Do Brna míří nový trolejbus od Škoda Group
Prvních deset kusů trolejbusů Škoda 32 Tr z původní objednávky předala Škoda Group letos v červnu, během následujících dvou měsíců bude doručena druhá desítka. Opci na dalších dvacet kusů by DPMB rád využil. Foto Škoda Group

Dopravní podnik města Brna převzal symbolicky od Škoda Group na Czechbusu první trolejbus Škoda 32 Tr z celkem deseti vozů. V rámci celé rámcové smlouvy může objednat ještě dvacet parciálních trolejbusů.

Dopravní podnik města Brna převzal symbolicky od Škoda Group na Czechbusu první trolejbus Škoda 32 Tr z celkem deseti vozů. V rámci celé rámcové smlouvy může objednat ještě dvacet parciálních trolejbusů.

Brno se může pochlubit nejrozvinutější trolejbusovou sítí v České republice. Stávající vozový park, skládající se z více než 140 trolejbusů Škoda, ho staví do čela v zavádění progresivních a ekologických řešení veřejné dopravy.

„Brno zaujímá v historii i přítomnosti Škodovky zvláštní místo, neboť je největším provozovatelem našich trolejbusů v České republice. Jsme rádi, že můžeme v tomto odkazu pokračovat i prostřednictvím nejnovějšího přírůstku do brněnské flotily. Dopravci, kteří chtějí modernizovat svůj vozový park a přizpůsobit se rostoucí poptávce po udržitelné mobilitě, najdou ve voze Škoda 32 Tr přesvědčivé řešení. Vozidlo nabízí provozní efektivitu, nižší dopad na životní prostředí a lepší zážitek pro cestující, což z něho činí ideální volbu pro města, která chtějí být lídrem v oblasti dopravních řešení 21. století,“ zdůraznil Radek Svoboda, Managing Director Components & Bus Mobilty ve Škoda Group.

Dodávkou dalších deseti parciálních trolejbusů 32 Tr pokračujeme v masivní obnově vozového parku trolejbusů. Jedná se o moderní, nízkopodlažní a klimatizované vozy, které mohou jet až deset kilometrů mimo trolejové vedení. To oceníme nejen v běžném provozu, ale i při výlukách. Novými trolejbusy nahradíme téměř dvacet let staré vozy typu 21 Tr, což bude pro cestující co do komfortu velmi vítaná změna,“ uvedl Miloš Havránek, generální ředitel DPMB, a.s. Brněnský dopravní podnik v tuto chvíli provozuje deset parciálních trolejbusů 26Tr a deset 32Tr. Po dodávce dalších deseti 32Tr od Škoda Group jich tak na přelomu roku bude v Brně jezdit třicet.

Téměř 70 let s trolejbusy Škoda
Dopravní podnik města Brna uzavřel v roce 2022 se Škoda Group rámcovou smlouvu na dodání deseti parciálních trolejbusů typu 32 Tr s možností opce na dalších třicet kusů. Částečně tuto opci využil, když si objednal dodatečných 10 vozidel. Prvních deset kusů z původní objednávky bylo do Brna předáno letos v červnu, během následujících dvou měsíců bude doručena druhá desítka. Celková hodnota zakázky může dosáhnout až 472 milionů Kč.

Škodovka dodává trolejbusy do Brna už od 50. let 20. století. Aktuálně je zde v provozu více než 140 vozidel z produktových řad 26 Tr, 27 Tr, 31 Tr a 32 Tr.

Technické parametry trolejbusu Škoda 32 Tr:
Délka: 12 000 mm
Šířka: 2 550 mm
Výška: 3 370 mm
Výkon: 160 kW
Max. rychlost: 65 km/hod
Celkový počet cestujících: 95 osob


Do Brna míří nový trolejbus od Škoda Group
Ředitel Dopravního podniku města Brna převzal symbolicky od Škoda Group první z deseti parciálních trolejbusů Škoda 32 Tr.
Do Brna míří nový trolejbus od Škoda Group