Deset autobusů Caetano s palivovými články směřuje do německého Wiesbadenu
Deset dvoudveřových H2.CityGold autobusů bude vybaveno palivovým článkem Toyota, baterií o výkonu 44 kWh a motorem Siemens s výkonem 180 kW. Tanky typu IV budou mít celkovou kapacitu 37,5 kg a poskytnou dojezd přes 400 kilometrů. Foto CaetanoBus

Ve Wiesbadenu bude 12 metrové vozy na vodík provozovat ESWE Verkehr na dvou linkách. Stejný dopravce objednal 56 autobusů eCitaro.
Ve Wiesbadenu bude 12 metrové vozy na vodík provozovat ESWE Verkehr na dvou linkách. Stejný dopravce objednal 56 autobusů eCitaro.
Provozovatel veřejné dopravy ve Wiesbadenu si vybral Caetano, aby v posledním čtvrtletí roku 2021 dodal 10 autobusů s palivovými články. V Německu již byl portugalský výrobce vybrán jako dodavatel čtyř vodíkových autobusů společnosti Bielefeld Transport Company a dva autobusy na palivové články dodal do projektu eFarm.

Deset dvoudveřových H2.CityGold autobusů bude vybaveno palivovým článkem Toyota, baterií o výkonu 44 kWh a motorem Siemens s výkonem 180 kW. Tanky typu IV budou mít celkovou kapacitu 37,5 kg a poskytnou dojezd přes 400 kilometrů.

 "V rámci výběrového řízení na 10 autobusů s palivovými články pro Wiesbaden jsme měli možnost během zadávacího řízení tři dny testovat H2.CityGold od Caetano. Celkově jsme hodnotili zvládnutí topografie v naší síti (jako speciální výzvu), řidičské testy v naší autoškole, hodnocení technické konfigurace a jejího zpracování jako pozitivní. Po vyhodnocení kritérií pro zadání bylo objednáno 10 H2.CityGold a těšíme se, až budeme moci na konci roku 2021 integrovat vozidla do našeho vozového parku,“ uvedl Dietmar Schneider, ředitel divize technických operací a infrastruktury v ESWE Verkehr.

"Jsme nesmírně potěšeni, že jsme měli příležitost dodat naše vodíkové autobusy do Wiesbadenu a že můžeme být součástí jejich procesu vývoje dopravy s nulovými emisemi," řekla Patricia Vasconcelos, generální ředitelka společnosti CaetanoBus.