Obnovu všech autobusů na linkách MHD v Chrudimi připravuje Veolia Transport
Jindřich Chudý (SOR), Petr Řezníček, starosta města Chrudim, Jindřich Poláček, generální ředitel Veolia Transport Východní Čechy a Aleš Lipavský (SOR) © Veolia Transport
ve spolupráci s městem Chrudim. Nové autobusy se představí 29. srpna 2011. Záběry ze SOR Libchavy.
Úterý, 19. července 2011,dabra
Chrudim 19. července 2011 – Společnost Veolia Transport Východní Čechy a. s. (VT VČ), provozovatel MHD v Chrudimi, připravuje v rámci zvýšení kvality dopravy obnovu všech autobusů jezdících na linkách městské hromadné dopravy. S výrobou nových autobusů značky SOR se přímo v továrně v Libchavách seznámil i Petr Řezníček, starosta města Chrudim, který si prohlédl nejen jednotlivé výrobní provozy, ale i konkrétní rozpracovaná vozidla přímo na výrobní lince, jenž jsou určena právě pro chrudimskou MHD. Obyvatelům i návštěvníkům města budou nové moderní autobusy slavnostně představeny 29. srpna 2011 na Resselově náměstí.

Město Chrudim se může těšit na pět moderních plně nízkopodlažních autobusů SOR v délce 12 metrů a jedno menší vozidlo low-entry s délkou 8,5 metru. Autobusy v celkové hodnotě téměř 28 milionů korun (bez DPH) byly pořízeny s podporou evropských peněz, a to konkrétně z prostředků Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod v rámci projektu “Nákup autobusů pro MHD Chrudim“.

“Jsem rád, že jsme mohli spolu se starostou Chrudimi vidět část autobusů před jejich dokončením přímo v továrně. Výrobcem jsme byli ujištěni, že všechny autobusy budou do konce srpna dokončeny a vozidla v barvách Veolia Transport budeme moci představit cestující veřejnosti a následně uvést do ostrého provozu,“ řekl při prohlídce závodu Jindřich Poláček, generální ředitel Veolia Transport Východní Čechy. „Autobusy značky SOR byly vybrány na základě veřejné obchodní soutěže,“ dodal Poláček.

Všechny autobusy značky SOR pro chrudimskou MHD budou vybaveny elektronickým informačním systémem, informačním systémem pro nevidomé (zvukový hlásič), zařízením pro sledování polohy vozidla (GPS) i plošinou pro pro bezbariérový nástup a výstup. Interiérové uspořádání je přizpůsobeno k přepravě dětského kočárku a invalidního vozíku pro přepravu tělesně postižených osob. Myšleno je i na pohodlné řízení autobusů, vozidla jsou vybavena převodovkou s automatickým řazením. Autobusy vyhovují přísným ekologickým limitům EURO 5 a EEV. Společnost VT VČ provozuje celkem 310 autobusů na 246 linkách, zaměstnává 423 lidí, z toho 377 řidičů. Loni firma přepravila 14 134 tisíc osob. TZ Veolia Transport Česká republika
Z prohlídky výrobního závodu SOR Libchavy © Veolia Transport
Vozidla pro Veolii Transport © Veolia Transport
Zpět