Víkend otevřených dveří v budovaném regionálním muzeu dopravy ve Strašicích
u Rokycan pořádá ŠKODA - BUS klub Plzeň 15. a 16. 08. 2009 v rámci Vavřineckého posvícení ve Strašicích.
Úterý, 11. srpna 2009,dabra
Občanské sdružení ŠKODA - BUS klub, zve 15. a 16. 08. 2009 všechny milovníky historické dopravní techniky na víkend otevřených dveří v budovaném regionálním muzeu dopravy ve Strašicích u Rokycan.

Pro návštěvníky bude od 11 do 17 hodin připravena výstava historických vozidel hromadné dopravy, převážně autobusů a trolejbusů a dalších strojů a dopravních zařízení. Pro zájemce bude možnost svezení historickým autobusem ŠL 11 po bývalé „tankovce“ ze Strašic do Holoubkova.
BUSportál: Ve Strašicích o tomto víkendu probíhá také Vavřinecké posvícení s poutí, na které se tradičně sjíždí strašičtí rodáci a návštěvníci z okolí. V sobotu navíc probíhá celodenní program viz poslední obrázek. Za doplňující informace děkujeme místostarostovi Strašic Františku Neradovi.

Projekt muzea byl zahájen v roce 2008 spoluprací občanského sdružení ŠKODA-BUS klub a obcí Strašice. Objekt bývalých tankových garáží poskytne po rekonstrukci zázemí expozici dvacítky historických autobusů a trolejbusů různých značek, typů a stáří, od 2. světové války po současnost. Expozice bude zaměřena převážně na dopravu v bývalém západočeském kraji a doplněna ostatními předměty jako jsou jízdenky, jízdní řády, strojky na jízdenky, uniformy, fotografie a jiné.
Jak se do muzea dostanete? Buď po silnici 117 viz mapka (trasa bude značena šipkami) nebo vybranými osobními vlaky od Plzně i od Berouna, na které bude zajištěn přípoj historickým autobusem ze stanice Holoubkov (viz jízdní řád).
TI ŠKODA - BUS klub Plzeň www.spvd.cz/skoda-bus/

Na návštěvě ve Strašicích.

Mapka příjezdu po silnici - verze BUSportál.
Program převzat ze strašického zpravodaje Barňák.
Zpět