Dagmar Braunová
Šéfredaktorka Busportálu nás bohužel opustila dne 12.2.2016.
Sobota, 07. března 2009,dabra
(dabra) Šéfredaktorka Busportálu nás bohužel opustila dne 12.2.2016.

Šéfredaktorka Ing. Dagmar Braunová byla absolventkou plzeňské VŠSE se specializací Elektronické počítače. Značnou část profesionální kariéry se zabývala analýzou, programováním a aplikacemi dopravního software u uživatelů. Souběžně s tím publikovala v MFD, Neviditelném psu ap.

V redakci BUSportálu pracovala od roku 2002. V roce 2005 prošla autoškolou pro skupinu "D" a udržovala si všechny profesionální náležitosti tak, aby mohla autobusy sama testovat.

Značka (dabra) je uvedena i u převzatých tiskových zpráv, u zpráv autorů bez značky (jména jsou uvedena) i u zpráv, kde si autoři nepřejí být uvedeni. Dagmar Braunová byla editorem všech materiálů.

Od roku 2015 byla členkou mezinárodní novinářské poroty pro udílení titulu International Coach of the Year a Bus of the Year.

Spolupracovala s vybranými odbornými médii doma i v zahraničí a publikovala zde, např. : Trolleybus, TrolleyMotion, Infobus, Doprava a silnice, Truck magazín, Autoprofi, Dopravák ... Poskytovala informace celoplošným médiím jako MfD a byla zde citována, poskytovala rozhovory ČRo.
Zpět