Dny vědy a techniky v Plzni - Výstava 'Věda a technika v ulicích" 22.- 23.9
Netradičně pojatá výstava, která bude součástí Dnů vědy a techniky 2006, představí vybrané nové vědecké objevy a technické novinky a umožní návštěvníkům pohovořit si o nich s odborníky. Zajímavá vozidla a prezentace, Den otevřených dveří Škoda Holding .... Připomenutí 70 let výroby trolejbusů Škoda a 65 let od zahájení trolejbusové dopravy v Plzni.
Středa, 06. září 2006,dabra
Široká veřejnost bude mít možnost seznámit se přístupnou a zábavnou formou s některými vědeckými zákonitostmi, se kterými se možná dosud nesetkala, a získat přehled o trendech v oblastech, jakými jsou doprava, bydlení, lékařství, nové technologie a technika či životní prostředí.

Výstava, která proběhne na veřejných prostranstvích v centru města, bude přístupná zdarma a bude určena všem obyvatelům i návštěvníkům Plzně. Na Náměstí Republiky bude možno vidět mj. historický autobus ŠKODA 706 RTO, vodíkové auto HydrogenIX2 a elektromobily, ve Smetanových Sadech se představí Plzeňská karta. V sobotu bude možno se svézt historickým autobusem, trolejbusem a parním vlakem a navštívit Den otevřených dveří ve společnosti Škoda Holding. V Muzeu Škoda se v tento den budou promítat historické filmy o výrobě trolejbusů z archivu společnosti ŠKODA HOLDING a.s. Podrobnosti a doprovodné programy naleznete na www.ceskahlava.cz - Česká hlava: Projekt na podporu technické a vědecké inteligence.

Věda a technika v ulicích Plzně - připomenutí 70 let výroby trolejbusů Škoda a 65 let od zahájení trolejbusové dopravy v Plzni o víkendu 23. - 24. 9. 2006 v Plzni

PROGRAM - SOBOTA: Jízdy historických trolejbusů typu 6Tr a 17Tr na lince CAN,Husova (I. brána Škoda) - Doudlevce (Škoda Electric) mezi 8:40 a 15:18. Trolejbusy zajistí návoz účastníků exkurzí do areálu Škoda Elektric - výroba trolejbusů.
Trolejbus T11 od 8:40 do 15:20 bude provozován na lince CAN, Husova - Doubravka, Zábělská. Od I. brány Škoda bude možné navštívit ostatní provozy Škoda Holding, včetně Škoda Transportation. Dopravu mezi provozy zajistí autobusy.
Historický autobus RTO (ČSAD Plzeň) bude zajišťovat od 8:45 do 16:23 spojení na lince náměstí Republiky - nádraží ČD - CAN, Husova. Jízdné na všechny tyto sobotní linky zdarma.

PROGRAM - SOBOTA VEČER: Projížďka historickým trolejbusem 6Tr noční Plzní po trase Mrakodrap - Černice - Sladkovského - Mrakodrap. Odjezd v 22:00 ze zastávky Mrakodrap, směr Nová Hospoda !

PROGRAM - NEDĚLE: Jízdy historických trolejbusů typu 6Tr a T11 na okružních vyhlídkových linkách od 11:00 - 17:45. Nástupní zastávka Mrakodrap (Americká třída), směr Nová Hospoda !

PŘEDPRODEJ JÍZDENEK - MÍSTENEK: Bude zajištěn v sobotu na nádvoří podniku Škoda u I. brány mezi 9:00 - 15:00 ve stánku SPVD. Zbylé jízdenky budou prodávány ve vozech průvodčími.

OSTATNÍ PROGRAM: V sobotu program k akci Věda a technika v ulicích - náměstí Republiky a ve Smetanových sadech. Oslavy Dne železnice na hlavním nádraží Plzeň.

POŘADATEL: Společnost pro veřejnou dopravu ve spolupráci se Škoda Holding, PMDP, městem Plzeň a dalšími organizacemi.

Zdroj: www.spvd.cz
Zpět