Za deset let dodala BYD po celém světě 70 000 eBusů
Elektrické autobusy BYD jezdí ve více než 100 velkých evropských městech ve 20 zemích. Foto BYD
Čínský gigant oznámil milník, kterého dosáhl po deseti letech od uvedení své první flotily čistě elektrických autobusů do komerčního provozu. Elektromobilitu bude dál rozvíjet.
Pátek, 14. ledna 2022,rebus
Společnost BYD dodala ve spolupráci s partnery po celém světě zákazníkům více než 70 000 čistě elektrických autobusů. Podle BYD bylo do Evropy určeno více než 1 800 elektrických autobusů, které působí ve více než 100 velkých evropských městech ve 20 zemích, největší počet v Nizozemsku. Těchto 1 800 kusů odpovídá 2,5% ze 70 000 předaných vozidel po celém světě. Dohromady evropské e-Busy BYD (společnost své elektrické autobusy označuje jako eBusy) najely přes 140 milionů kilometrů a snížily emise CO2 o 150 000 tun. Globálně ujely 5,5 miliardy elektrických kilometrů.

V Evropě působí čínská BYD více než deset let, jako první v roce 2011 na veletrhu Busworld vystavila elektrický autobus.

"V továrně na e-busy v Maďarsku pokračují investice a expanze a podporují princip „Made in Europe for Europe“, uvádí BYD v tiskové zprávě. Zvýšení výrobní kapacity znamená roční produkci za jednu směnu 400 eBusů. Továrna v Maďarsku umožňuje výrobu kompletní řady, od 8,7m midi busu až po 18m kloubový model. Právě v tomto závodě BYD vyrábí také podvozky pro jedno a dvoupodlažní elektrické autobusy pro britský trh, je schopen při jedné směně vyrobit 300 kusů.

Elektrická cesta BYD se vyvíjí a přesahuje oblast ebusů. BYD. Součástí produktového portfolia jsou také elektrická nákladní vozidla, dodávky a osobní automobily. Od svého vstupu do sektoru NEV dodala k prosinci 2021 více než 1,5 milionu vozidel, což podle BYD představuje více než 9,3 milionu ušetřených emisí CO2 a odpovídá to výsadbě více než 782 milionů stromů.

----------------

14. ledna 2021 BYD oznámila, že její dceřiná společnost BYD Chile SpA je jedním z vítězů mezinárodního výběrového řízení na těžbu obchodovatelného kovového lithia (MML) v Chile. Získala kvótu 80 000 tun. Tamara Berríos, Country Manager BYD Chile uvedla: „Je skvělou zprávou, že Chile, jedna ze zemí s největšími světovými zdroji lithia, plánuje uspokojit zvýšenou globální poptávku po lithiu a její předpokládaný budoucí růst, aby bojovala proti změně klimatu. Již léta propagujeme čistou veřejnou dopravu s elektromobilitou a zavedli jsme v Chile první čistě elektrický autobusový park s lithiovými bateriemi, abychom dosáhli svých cílů v oblasti nulových emisí. Doufáme, že přispějeme k místnímu trhu s lithiem s 27 lety zkušeností s technologií baterií. Náš výzkum a vývoj v průmyslu baterií posílí udržitelný a inovativní rozvoj Chile, a to jak pro jeho národní těžební průmysl, tak pro různé komunity v zemi."
Největší flotila elektrických autobusů BYD jezdí v Nizozemsku. Foto Keolis Nederland
Závod BYD v maďarském Komárom. Foto BYD
Zpět