Daimler Buses se zaměří jen na autobusy nad 8 tun
V Dortmundu se minibusy Mercedes-Benz vyrábí od roku 2008. Od roku 2019 nová generace Sprinter. Produkce bude dál pokračovat. Foto Daimler
Svůj závod na minibusy v Dortmundu prodal Daimler Buses německé průmyslové skupině AEQUITA. Výroba bude pokračovat.
Středa, 24. listopadu 2021,rebus
Daimler Buses, výrobce autobusů Mercedes-Benz a Setra, se v budoucnu soustředí na výrobu kompletních autobusů a podvozků nad 8 tun. Z toho důvodu prodal svou továrnu na minibusy v německém Dortmundu. Kupujícím je německá průmyslová skupina AEQUITA. AEQUITA přebírá společnost i s přibližně 240 zaměstnanci a zajistí závodu v Dortmundu budoucnost. Smluvní strany podepsaly kupní smlouvu 22. listopadu 2021. Transakce bude dokončena 1. ledna 2022. Mezi Daimler Buses a AEQUITA bude pokračovat úzké partnerství v oblasti prodeje a poprodejních služeb.

Jsme na cestě k CO₂ neutrální mobilitě budoucnosti a v příštích letech budeme výrazně investovat do elektrifikace naší produktové řady a digitalizace služeb a firemních procesů. Vzhledem k významným investicím se chceme ještě více soustředit na naši hlavní činnost a naše silné stránky. To zahrnuje silné zaměření na podvozky a kompletní autobusy nad 8 tun. Zaměříme se na ještě důsledněji na zavádění opatření ke zvýšení efektivity a úspory nákladů a zároveň zefektivníme naši evropskou výrobní síť. Prodej našeho závodu na výrobu minibusů v Dortmundu pro nás znamená důležitý krok tímto směrem,“ uvedl Till Oberwörder, ředitel Daimler Buses a výkonný ředitel EvoBus GmbH.

V továrně v Dortmundu se kompletní produktové portfolio minibusů vyrábí od roku 2008. Od roku 2019 závod vyrábí novou generaci minibusů Sprinter. Dodnes bylo v Dortmundu vyrobeno více než 20 000 minibusů.

Zpět