Nová vodíková vozidla od HYVIA
Renault představil svůj minibus Master City Bus H2-TECH poháněný palivovými články. Při premiéře v Paříži Renault / Hyvia ukázaly také svou čerpací stanici. Foto: Hyvia.
Poprvé se Renault Master City Bus H2-TECH pro městské linky ukázal tento týden na veletrhu v Paříži. V roce 2022 se začne vyrábět.
Čtvrtek, 18. listopadu 2021,rebus
Renault Master City Bus H2-TECH má dojezd cca 300 km, přepraví s bezbariérovým přístupem až 15 cestujících (9 sedících, 6 stojících). Jde o jednu z verzí Renault Master poháněných palivovými články, další dva jsou určené pro nákladní dopravu. Všechny jsou založeny na elektrickém bateriovém modelu Master.

Master City Bus H2-TECH je vybaven 30kW palivovým článkem, 33kWh baterií a nádrží pro 4,5 kg vodíku při tlaku 350 barů.

Nová verze Renault Master je uvedena na trh pod názvem Hyvia, což je společnost, kterou z poloviny vlastní Renault a z poloviny Plug Power, která se zabývá řešeními pro provoz na palivové články a vodík. Dosud dodala více než 50 000 takových systémů. Palivové články a další vybavení pro autobus se bude vyrábět ve Francii. K dispozici bude i vodíková čerpací stanice HYVIA pro rychlé doplňování paliva během 5 minut.

Renault Master City Bus H2-TECH přepraví 15 cestujících. Foto Hyvia
Zpět