BYD autobusy s infopanely Bustec pro Rumunsko
Přední LED panely bylo potřeba přizpůsobit dostupnému prostoru ve vozidle. Foto Bustec
První elektrické autobusy značky BYD zamíří do města Buzău, které se tak stane dalším rumunským městem s informačním systémem od společnosti Bustec.
Pondělí, 15. listopadu 2021,rebus
Objednávku z Buzău, města s asi 100 tisíci obyvateli na jihovýchodě země, na devět dvanáctimetrových elektrických autobusů, získal čínský BYD v lednu 2021. I když elektrické autobusy objednává poslední dobou řada měst, pro BYD jde o první zakázku v Rumunsku (hned v únoru následovala další na 20 e-busů pro Constanțu ležící na pobřeží Černého moře).

První vozidlo ze zakázky pro Transbus Buzău bylo zkompletováno ve výrobním závodě  BYD v Číně, kde také instalovali informační panely. Finální kompletace zbývajících osmi vozidel probíhá ve výrobním závodě v maďarském Komárom.

Společnost Bustec dodává pro tyto autobusy speciálně upravené přední LED panely s rozlišením 21x192 bodů a rastrem 10x9 mm, aby se optimálně přizpůsobily dostupnému prostoru ve voze. Boční a zadní panely jsou standardní velikosti s rozlišením 19x128 bodů resp. 19x32 bodů. 

Buzău se tak stává dalším rumunským městem, kde budou provozovány autobusy s informační výbavou od firmy Bustec. Současně jde o první spolupráci Bustec s výrobcem autobusů BYD.
Boční a zadní panely jsou standardní velikosti s rozlišením 19x128 bodů resp. 19x32 bodů. Foto Bustec
První vůz pro Buzău byl zkompletován v Číně. Technici Bustec proto v závodě BYD v Maďarsku kontrolovali funkčnost svého systému. Foto Bustec
Devět elektrických autobusů v Buzău bude vybaveno infopanely vyrobenými v České republice. Foto Bustec
Zpět