Irizar oznámil druhou objednávku na e-busy z Bulharska
Město Stara Zagora v Bulharsku s asi 130 tisíci obyvateli kupuje 33 elektrických autobusů Irizar. Foto Irizar e-mobility
Španělský výrobce dokončuje dodávky elektrobusů do Burgasu, dalších 33 přijede do města Stara Zagora.
Pondělí, 15. listopadu 2021,rebus
Španělský výrobce Irizar e-mobility posiluje svou pozici na bulharském trhu. Po Burgasu dodá sólo autobusy i do Staré Zagory, města s více neř 130 tisíci obyvateli ležícím v centrální části země.

Specifikace vozidel je podobná jako pro Burgas. Jsou dvanáctimetrová se třemi dveřmi, s kapacitou 77 cestujících, s 26 sedadly a prostorem pro vozíčkáře.

Podle výrobce budou autobusy s prvky Irizar ie tram určeného především pro linky BRT. S prosklenými bočními stěnami a průhlednými sedačkami je interiér světlý a otevřený. Pro větší bezpečnost cestujících objednal provozovatel čističku vzduchu eCo3. Ten je podle výrobce kromě virů, bakterií a dalších mikroorganismů účinný i proti alergenům a prachovým částicím.

Za 33 nových elektrobusů, 18 duálních dobíjecích stanic a dvě kompletně nové trafostanice ve vozovně zaplatí město téměř 53,8 milionu BGN 694 mil. korun) z Operační programu EU „Životní prostředí 2014 - 2020“ získá 44,9 milionu.

Zpět