V Olomouci vyjela nová Solaris Urbina
Nové autobusy značky Solaris v Olomouci mají proti vozům z roku 2017 a 2018 celou řadu vylepšení jak pro cestující, tak pro řidiče. Vybaveny jsou modernějšími info panely LED od BUSE. Foto DPMO
Dva sólo a dva kloubové autobusy Solaris Urbino z deseti objednaných dnes poprvé vypravil dopravní podnik do provozu. 
Pátek, 05. listopadu 2021,rebus
Dopravní podnik města Olomouce (DPMO) objednal u SOLARIS CZECH letos na jaře deset nových autobusů Solaris Urbino. „Aktuálně byly dodány 2 autobusy Solaris Urbino 12 a 2 autobusy Solaris Urbino 18“, řekl předseda představenstva DPMO Ing. Jaroslav Michalík.  Druhá část vozidel bude dodána na jaře příštího roku.

Nové autobusy mají proti vozům z roku 2017 a 2018 celou řadu vylepšení, které zpříjemní cestování a zvýší bezpečnost provozu. Z pohledu bezpečnosti je největším přínosem pasivní antikolizní systém Mobileye, který sleduje prostor v blízkosti vozidla a může tak zabránit kolizi s cyklistou či chodcem, sleduje jízdní pruhy, hlídá vzdálenost od vozidla jedoucí před sebou, omezení rychlosti či rozpoznává dopravní značky. Dále mají autobusy funkci přisvětlení v zatáčkách či automatické rozsvěcení světlometů dle denní doby.

Pro cestující bude jistě podstatným zvýšením komfortu cestování celovozová klimatizace, lépe čitelné vnější informační panely BUSE a větší vnitřní LCD monitory značky Bustec, či místa pro nabíjení mobilních zařízení přes USB.

Celková hodnota smlouvy, na základě které byly tyto vozy dodány je 72,3 mil. Kč bez DPH.

Zpět