Transdev objednal pro provoz ve Švédsku více než 300 autobusů
Pro nové oblasti severně od Stockholmu objednal Transdev autobusy Volvo pro příměstskou dopravu, double deckery a kloubové autobusy MAN.
Čtvrtek, 04. listopadu 2021,rebus
Objednávka z celkových více než 300 nových autobusů zahrnuje 39 double deckerů Volvo pro expresní linku mezi městem Norrtälje a Tekniska Högskolan (stanice metra ve Stockholmu, poblíž se nachází Technická univerzita) a městem Vaxholm a Tekniska Högskolan. Další vozidla jsou modely Volvo 8900 RLE a kloubové MAN Lion's City 18. Všechny jsou určené pro metropolitní oblast severního Stockholmu a dodávány budou průběžně v roce 2022. Transdev vyjede ve dvou nových oblastech ve Švédsku v srpnu a listopadu 2022.

"Chceme nabízet spolehlivé, bezpečné, pohodlné a udržitelné cestování. Není náhoda, že jsme si vybrali Volvo a MAN. Už s nimi spolupracujeme, splňují naše očekávání a pracují s udržitelnými dodavatelskými řetězci, což je pro nás i naše klienty důležité," říká Mattias Galante, zodpovědný za start-up projekty Norrtälje a Norrort společnosti Transdev.

Před necelým rokem uvedl Transdev v Göteborgu do provozu 145 elektrických autobusů Volvo 7900 Electric Artic.

200 autobusů dodá Volvo, většinu tvoří vozy délky 12 a 15 metrů typu 8900 RLE pro příměstské linky a 39 je dvoupodlažních 9700 DD pro 96 cestujících. 120 autobusů je kloubových MAN Lion's City 18.

Transdev v regionu Stockholm v současné době provozuje autobusovou dopravu jménem SL v Märsta, Sigtuna, Upplands Väsby a Vallentuna a od 15. dubna 2022 také v Roslagsbanan. Dceřiná společnost Transdev Blidösundsbolaget provozuje lodní dopravu.  Od roku 2021 provozuje Transdev noční vlaky mezi Stockholmem a Berlínem přes Kodaň a Hamburk se svou značkou Snälltåget.

Velkou objednávku získal také MAN: 120 autobusů MAN Lion's City 18. Foto Transdev
Zpět